Ruszył „cyrkowy” ibis Styles Szczecin Stare Miasto   OTWARCIA

Orbis otworzył w Szczecinie ibis Styles ze 161 pokojami, który powstał na działce po zamkniętym w 2007 r., a potem wyburzonym hotelu Arkona. Motywem przewodnim wnętrz jest tematyka cyrkowa. To 18. ibis Styles w Polsce.

We wspólnych przestrzeniach cyrkowe inspiracje przejawiają się w charakterystycznych barwach – czerwieni, bieli i złocie. Ponieważ cyrk to także wszechobecna geometria – romby, trapezy, trójkąty i pasy, są one integralną częścią mebli i innych elementów wyposażenia hotelu. Wspomnienia z wizyt w cyrku przywoływać mają także fotografie i oznaczenia wybranych miejsc w przestrzeniach wspólnych w postaci dużych, rozświetlonych napisów. Nie zabrakło także dekoracji imitujących cyrkowe instrumenty muzyczne, takich jak trąbki czy perkusyjne talerze.

Projekt wnętrz przygotowała pracownia Detal z Trójmiasta, a projektantem bryły wpisującej się w historyczną linię zabudowy jest Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina. Zabudowa składa się z dwóch podstawowych części: cześci hotelowej oraz mieszkaniowej z 58 mieszkaniami.

ibis Styles Szczecin oferuje restaurację Winestone, Wine Bar, przestrzeń konferencyjną na 50 osób, fitness i parking podziemny. Prace budowlane ruszyły z końcem stycznia 2019 r. i pierwotnie miały się zakończyć w ostatnim kwartale 2020 r., a koszty inwestycji szacowane były wówczas przez Orbis na ok. 40 mln zł. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM – wielokryteriowym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko. Poprzez zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku, np. systemu sterowania budynkiem BMS czy paneli fotowoltaicznych, będzie możliwe ograniczenie zużycia energii i częściowe pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku ze źródeł odnawialnych.

Karty do pokoi w ibis Styles Szczecin

Dyrektorem generalnym jest Helena Pinkowska, zarządzająca wcześniej ibisem Budget Szczecin, zamkniętym przez Orbis w styczniu tego roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *