Nie będzie hotelu w młynie w Lublinie

W zabytkowym, XIX-wiecznym Młynie Krauzego, który sprzedany został na początku 2019 r. przez firmę Lubella deweloperowi DomLublin, planowany był 4-gwiazdkowy hotel ze 100 pokojami, strefą SPA & wellness, basenem i częścią konferencyjną. Otwarty miał został w 2021 r. Ostatecznie nowy właściciel postawił na mieszkania.

Więcej o projekcie hotelu pisaliśmy TUTAJ.  Inwestor wystąpił w 2019 r. do miasta o wydanie decyzji dla takiego przedsięwzięcia. Jednak zmienił plany po wybuchu pandemii i w 2021 r. wystąpił o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla projektu polegającego na adaptacji budynku dawnego młyna na funkcję mieszkaniową i usługową oraz na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Otrzymał ją w maju tego roku. Planowana powierzchnia zabudowy przekroczy 3 tys. m kw. Obejmie ona dawny młyn (2,1 tys. m kw.) z 73 mieszkaniami oraz nowy budynek (1 tys. m kw.) z 48 mieszkaniami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *