JohnsonDiversey oraz Clayton, Dubilier & Rice mają zaszczyt poinformować o inwestycjach kapitałowych oraz rekapitalizacji

JohnsonDiversey, Inc. oraz Clayton Dubilier & Rice, Inc. (“CD&R”) w dniu dzisiejszym ogłosiły porozumienie na mocy, którego fundusz kapitałowy zarządzany przez CD&R zainwestuje 477 milionów USD w zamian za 46 procentowy udział w firmie, jako część szerszej transakcji rekapitalizacji o łącznej wartości 2,6 miliarda USD. Rekapitalizacja pozwoli firmie na większą elastyczność finansową i szybszy wzrost na rynku profesjonalnego utrzymywania czystości i higieny. Dodatkowo fundusz inwestycyjny CD&R, rozważa możliwość uruchomienia kredytu o wartości 1,9 miliarda USD w celu przyśpieszenia rozwoju firmy.


Z łączną sprzedażą na poziomie 3,0 miliardów USD w ponad 175 krajach, JohnsonDiversey jest wiodącym, globalnym dostawcą profesjonalnych rozwiązań w zakresie utrzymywania czystości i higieny. Firma obsługuje klientów instytucjonalnych w sektorze firm sprzątających, sieciach sprzedaży detalicznej, służbie zdrowia, hotelarstwie, gastronomii, przetwórstwie spożywczym i przemyśle napojowym, jak również bardzo poważnych klientów sektora publicznego takich, jak Państwową Służbę Zdrowia (National Health Sernice) w Wielkiej Brytanii, czy administrację stanu Nowy York. Pośród firm prywatnych naszymi klientami są The Coca-Cola Company, PepsiCo., dystrybutor farmaceutyków Walgreens, czy globalny dostawca usług obiektowych - ISS.


JohnsonDiversey jest rynkowym liderem wprowadzającym innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi spełniające ciągle rosnące światowe oczekiwania w zakresie zdrowia i higieny” - powiedział Richard J. Schnall, partner CD&R. “Zarząd firmy dobrze przygotował ją do dalszego rozwoju, a my patrzymy w przyszłość w sposób bardzo podobny i chcemy wspólnie pracować, aby kontynuować budowę silnej, konkurencyjnej marki i tworzyć jeszcze bardziej wartościowe przedsięwzięcie przez długi okres czasu.”


W myśl warunków umowy, rodzina Johnson z Racine, Wisconsin, będzie posiadała 50 procent udziałów w firmie, a S. Curtis Johnson pozostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Ze strony CD&R, Operating Partner James G. Berges zostanie powołany na stanowisko prezesa Komitetu Wykonawczego. Firma Unilever pozostaje właścicielem 4% udziałów. JohnsonDiversey będzie kontynuował, na mocy osobnych porozumień sprzedaż i dystrybucję produktów Unilever oraz S.C. Johnson & Son, Inc. na rynku instytucjonalnym.


“Jest to ekscytujący rozwój w ewaluacji naszej firmy” - powiedział Mr. Johnson.“Rodzina Johnson jest bardzo zadowolona, że dalszą drogę będzie odbywać w towarzystwie sprawdzonych partnerów biznesowych i silnego partnera finansowego, jakim jest CD&R’s. Prawość firmy, jej kultura i wartości doskonale pasują do naszej własnej”.


JohnsonDiversey and Clayton, Dubilier & Rice informacja o wspólnym przedsięwzięciu finansowym


Przewodniczący Pady Nadzorczej JohnsonDiversey i Prezes, CEO Ed Lonergan dodaje: “Osiągnęliśmy olbrzymi postęp przez ostatnie lata i będziemy kontynuować partnerskie relacje z naszymi klientami w wyborze najlepszych, odpowiedzialnych rozwiązań z zakresu czystości i higieny, które będą chroniły ludzkie życie i zdrowie, jak też środowisko naturalne.


CD&R’s zapewnia nie tylko elastyczność finansową, ale również dostęp do znamiennego doświadczenia operacyjnego firmy. Zapewni to pomoc w konsekwentnym osiąganiu celów długofalowych.”


Ostatnio, firma podjęła znaczące działania w celu ochrony ludzkiego zdrowia oraz środowiska:

Pełen program ochrony przeciwko wirusowi grypy H1N1;

Innowacje mające na celu redukcję zużycia chemii, wody, energii oraz ochronę pracowników

Otrzymanie statutu członka fundacji WWF (World Wildlife Fund) - Global Water Roundtable.

JohnsonDiversey był w jednej trzecie własnością Unilever NV od czasu połączenia z DiverseyLever w 2002. Jako część porozumienia w 2002 roku, JohnsonDiversey zgodził się odkupić w przyszłości udziały Unilever’a.


Firma ogłasza również, że przyjmie nową tożsamość, która będzie odzwierciedlała elementy silnej, globalnej marki i nawiązywała do obecnej nazwy. W logo pozostaną elementy lilii wodnej, która symbolizuje dziedzictwo, ale i dążenie rodziny Johnson, do nieustannej przewagi w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Nazwa firmy zostanie uproszczona do “Diversey, Inc.,” a nowa tożsamość zostanie formalnie zawarta w nowym motto: “for a cleaner, healthier future” ( “dla czystszej, zdrowszej przyszłości”).


“Nasza nowa tożsamość będzie zarówno potwierdzać nasze bogate dziedzictwo, jak również oferować ciągłe korzyści płynące z naszych usług i produktów”, powiedział S.Curtis Johnson. - “Nasi ludzie są inspirowani pozytywnymi zmianami, jakie wprowadzamy w życie ludzi”.


Doradcy

Goldman, Sachs & Co. and Citigroup Global Markets Inc. świadczyli usługi, jako doradcy finansowi dla Diversey podczas transakcji. Jones Day świadczył usługi jako doradca prawny.Barclays Capital Inc., HSBC Securities (USA) Inc., Natixis, Rabobank Securities, Inc. oraz RBC Capital Markets świadczyli usługi, jako doradcy finansowi dla CD&R.Debevoise & Plimpton LLP served as CD&R’s świadczył usługi jako doradca prawny.

Transakcja, jest przeprowadzona warunkowo dopóki nie zostaną skompletowane zwyczajowe zezwolenia organów finansowych, co jest oczekiwane przed końcem roku.

Więcej informacji o niniejszej transakcji zawarte jest w formularzu Form 8-K wypełnionym przed Securities and Exchange Commission i dostępnym na www.jdtransaction.com.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *