Spotkanie liderów branży hotelarskiej w Warszawie   POD PATRONATEM HOTELARZA

11 stycznia w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott odbyło się spotkanie czołowych przedstawicieli rynku hotelarskiego. Inicjatorem wydarzenia, które tym razem poświęcone było potrzebie badań wynagrodzeń branży hotelarskiej, był Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. Kolejne spotkanie w podobnym gronie odbędzie się w marcu w hotelu Willa Port w Ostródzie z inicjatywy Elżbiety Lendo, prezes Polskich Hoteli Niezależnych. Do inicjatywy włączył się także "Hotelarz". 

Ideą pierwszego spotkania liderów było rozpoczęcie badań dotyczących branży hotelarskiej w obszarze HR przez uznaną pracownię Sedlak&Sedlak.

- Mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie będzie przyczynkiem do kolejnych, cyklicznych rozmów, które posłużą nam do jeszcze lepszego rozpoznania sytuacji w naszej branży. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio reagować na wyzwania, z którymi na co dzień spotykają się hotelarze i wprowadzać nowe rozwiązania i nową jakość w hotelarstwie – mówił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

Jak wyjaśniał dr Kazimierz Sedlak, szef pracowni badawczej Sedlak&Sedlak, celem badania miałoby być przedstawienie poziomu wynagrodzeń w hotelarstwie według podziału m.in. na stanowiska, rodzaj i wielkość obiektu i lokalizację. Badania takie byłyby przeprowadzone z zachowaniem pełnej poufności. Uczestnicy wnieśli wiele uwag odnośnie do szczegółowych parametrów które powinny zostać ujęte w takim badaniu.

– Dobrze, że doszło do dzisiejszego spotkania i taka inicjatywa została zapoczątkowana przez Polski Holding Hotelowy. Już wcześniej chcieliśmy sowimi badaniami objąć branżę hotelarską, ale dotychczas nie udawało nam się zebrać przedstawicieli hotelarstwa w tym celu. Teraz mamy taką możliwość, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy podjąć tak cenną inicjatywę – podkreślił Kazimierz Sedlak.

Uczestnicy wydarzenia zgodzili się, że pozyskanie twardych danych byłoby pomocne w kształtowaniu polityki wynagrodzeń branży hotelarskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli czołowi przedstawiciele branży hotelarskiej: Elżbieta Lendo, prezes Polskich Hoteli Niezależnych; Andrzej Wójcik, prezes Satoria Group oraz VHM Hotel Management; Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest; Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels; Daniel Łukaszewicz, dyrektor ds rozwoju Grupy Dobry Hotel; Wiktor Wróbel, prezes hoteli Nosalowy; Maciej Wolski, prezes Tacit Investment; inicjator spotkania Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego; Piotr Jabłonka, dyrektor pionu prawnego PHH oraz Danuta Kisielewska, dyrektor personalna PHH, a także Magdalena Szefernaker, dyrektor ds. komunikacji i PR PHH. Obecni byli również przedstawiciele międzynarodowych sieci hotelowych: Magdalena Sekutowska, Development Director w Hilton; Tomasz Podwysocki, Compensation & Benefits Director w Accor; Andrzej Szymczyk, Development Director na region Polski i Europy Wschodniej w IHG Hotels & Resorts; Janusz Mitulski, Senior Director Development CEE & Ukraine w Marriott International. W inicjatywę włączyło się także największe i najważniejsze czasopismo branży hotelowej w Polsce, miesięcznik „Hotelarz”, reprezentowane przez Krzysztofa Gonciarka, jego wydawcę i członka zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że branża powinna cyklicznie spotykać się w szerszym gronie, by wspólnie pracować nad rozwiązaniami dotyczących najważniejszych wyzwań, z którymi na co dzień spotykają się hotelarze i pracownicy rynku hotelowego. Kolejne wydarzenie w tym lub podobnym gronie ma odbyć się w hotelu Willa Port w Ostródzie na początku marca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *