Perły nowoczesnej estetyki łazienkowej wyróżnione ekskluzywną nagrodą za wzornictwo

Nagrodę "interior innovation award 2011" otrzymały wanna Bassino oraz brodzik Conoflat firmy Kaldewei


Bezbłędny zmysł estetyki i elegancji, szczególny dar tworzenia kształtów doskonałych oraz niezwykłe wyczucie wizjonerskiej, artystycznej formy charakteryzują sukces firmy Kaldewei, dostawcy wyposażenia łazienek najwyższej klasy. Firma z Ahlen regularnie wyznacza w swojej branży nowe standardy pod względem innowacji, formy i jakości. Kolejnym tego przykładem jest przyznanie renomowanej nagrody "interior innovation award 2011" równocześnie dwóm produktom firmy Kaldewei. Laureatami tego wysoko cenionego wyróżnienia za wzornictwo zostały: brodzik montowany w płaszczyźnie podłogi Conoflat oraz wanna Bassino zaprojektowana do tzw. floatingu, czyli unoszenia się na powierzchni wody.
 

Lider pod względem jakości oraz wizjonerskiej formy

„W tym roku po raz pierwszy ubiegaliśmy się o "interior innovation award" dla obydwu czołowych produktów z naszego portfolio. Tym bardziej cieszy nas oczywiście, że za jednym razem możemy odnotować tak wielki sukces obydwu modeli” – oświadczył Martin Koch, Szef ds. komunikacji firmy Kaldewei. Dla wyspecjalizowanego producenta wyposażenia łazienek, jakim jest firma z Ahlen, obydwie nagrody oznaczają już sześćdziesiąte trzecie wyróżnienie za wzornictwo, co po raz kolejny dobitnie potwierdza, że firma Kaldewei zajmuje wiodącą pozycję, jest pionierem oraz ikoną stylu. „Nagroda ta uznawana jest na całym świecie za najważniejsze wyróżnienie w branży wyposażenia wnętrz i dlatego ma dla nas szczególne znaczenie” – powiedział Koch. Niezależne jury oceniało nadesłane produkty według różnych kryteriów, np. ergonomii, jakości formowania, stopnia innowacyjności, trwałości, jakości ekologicznej oraz estetyki. W procesie oceny obydwa modele europejskiego lidera w dziedzinie wanien kąpielowych i brodzików z wyjątkowej stali emaliowanej o grubości 3,5mm osiągnęły bardzo dobry wynik i dzięki temu słusznie stają w jednym w szeregu z innymi nagrodzonymi produktami.


Mistrzowskie dzieła wizjonerskiej estetyki i wzorcowej kultury kąpieli

W przypadku płaskiego brodzika Conoflat po raz kolejny udało się firmie Kaldewei uzyskać równowagę pomiędzy ponadczasowym stylem a wykonaniem przedmiotu wpisującego się w trend nowoczesnego wyposażenia wnętrza łazienkowego. Elegancka optyka, klarowny, purystyczny kształt oraz brak widocznych konturów wewnętrznych zapewniają łazience harmonijny wygląd, a kąpiącej się osobie całkiem nowe wrażenia przestrzenności i elegancji. Brodzik Conoflat jest niezwykle płaski i bardzo płynnie integruje się z architekturą łazienki. Umieszczony pośrodku odpływ z kwadratową emaliowaną pokrywą w kolorze brodzika nadaje całości charakterystyczną formę i zapewnia niezrównaną wygodę pod stopami. Poza klasyczną bielą oraz szlachetną czernią dostępne są również inne kolory brodzika Conoflat w modnych, pasujących do płytek ceramicznych odcieniach z kolekcji Coordinated Colours, np. szary Catania, szary Perl lub czarny Lava. Twórcą projektu jest mediolańskie studio Sottsass Associati. Efektem jest brodzik łączący harmonijnie funkcjonalność, maksymalną ergonomię oraz bardzo stylową formę.


Wizjonerską innowacyjnością może się też pochwalić wanna Bassino, która stwarza całkowicie nowe uczucie odprężenia i wyciszenia w łazience, naszej oazie prywatności. W wannie wyróżniającej się prostymi liniami i purystyczną formą można - dzięki jej komfortowym wymiarom 200 x 100 cm - wyciągnąć się na całą długość i swobodnie unosić się na wodzie. Wygodna poduszka podpiera kark i głowę oraz zapewnia - w wannie o niewielkiej głębokości 35,5 cm - utrzymywanie twarzy nad powierzchnią wody. W ten sposób można się odprężyć i w spokoju przeżywać niepowtarzalne uczucie nieważkości. Dostępna jest też pasująca do wanny półka,  na której możemy umieścić akcesoria kąpielowe lub wykorzystać jako siedzisko. Obszerne, płaskie dno umożliwia ponadto korzystanie z wanny Bassino również jak z dużego, wygodnego brodzika. Wannę Bassino zaprojektowało cieszące się międzynarodową renomą biuro Phoenix Design, Stuttgart/Tokio.


Nagroda "interior innovation award" uznawana jest na całym świecie za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa w branży wyposażenia wnętrz. Zainicjowana została w roku 2001 przez targi "imm cologne", które są również idealnym patronem współzawodnictwa. Organizatorem jest Rat für Formgebung (niemiecka rada wzornictwa przemysłowego).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *