Stanisław Wilgocki przechodzi na emeryturę   PERSONALIA

Stanisław Wilgocki, wieloletni dyrektor generalny Mercure Gdańsk Posejdon, dyrektor regionalny IGHP w woj. pomorskim, związany z hotelarstwem przez ponad 50 lat, przechodzi na emeryturę.

Fot. Orbis

„52 lata w branży, blisko 47 w Orbisie. Stanisław Wilgocki, człowiek legenda, dyrektor Mercure Gdańsk Posejdon przechodzi na zasłużoną emeryturę (choć trudno w to do końca uwierzyć). Chyba nikt nie zliczy, ile w ostatnim czasie miałeś wspólnych spotkań, pożegnań, podziękowań (…). Jest cenionym hotelarzem, szefem, współpracownikiem, przyjacielem, kolegą. JEST IKONĄ! Stanisław to pasja, determinacja, gościnność, empatia, odwaga, entuzjazm, profesjonalizm!” – opisano go w mediach społecznościowych Orbisu.

Fot. Orbis

Z branżą związany jest od 1970 roku. W 1976 roku objął kierownictwo nad zakładem gastronomicznym w Grand Hotelu Sopot. W 1985 roku związał się z hotelem Novotel Marina w Gdańsku, gdzie w roku 2003 objął stanowisko dyrektora. Od 2010 r. pełnił funkcję dyrektora hotelu Mercure Gdańsk Posejdon. Wieloletni członek zespołu oceniającego obiekty hotelarskie na terenie województwa pomorskiego. Dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego od 2016 r., gdy stworzono te funkcje w strukturach IGHP. Wykładowca w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *