Spotkanie liderów branży na temat badań wynagrodzeń

11 stycznia w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott odbyło się spotkanie czołowych przedstawicieli rynku hotelarskiego poświęcone potrzebie badań wynagrodzeń w branży hotelarskiej. Inicjatorem wydarzenia był Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH. Kolejne spotkanie odbędzie się w marcu w hotelu Willa Port w Ostródzie. Do inicjatywy włączył się „Hotelarz”.

Ideą pierwszego spotkania liderów było rozpoczęcie badań dotyczących branży hotelarskiej w obszarze HR przez pracownię Sedlak & Sedlak. – Mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie będzie przyczynkiem do kolejnych, cyklicznych rozmów, które posłużą nam do jeszcze lepszego rozpoznania sytuacji w naszej branży. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio reagować na wyzwania, z którymi na co dzień spotykają się hotelarze, i wprowadzać nowe rozwiązania i nową jakość w hotelarstwie – mówił Gheorghe Marian Cristescu.

Jak tłumaczył Kazimierz Sedlak, celem badania miałoby być przedstawienie poziomu wynagrodzeń w hotelarstwie według podziału m.in. na stanowiska, rodzaj i wielkość obiektu oraz lokalizację. Uczestnicy wnieśli wiele uwag do szczegółowych parametrów, które powinny zostać ujęte w takim badaniu. – Dobrze, że taka inicjatywa została zapoczątkowana przez PHH. Już wcześniej chcieliśmy swoimi badaniami objąć branżę hotelarską, ale dotychczas nie udawało nam się zebrać przedstawicieli hotelarstwa w tym celu.

Teraz mamy taką możliwość, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy podjąć tak cenną inicjatywę – podkreślił Kazimierz Sedlak. W wydarzeniu uczestniczyli także: Elżbieta Lendo, prezes Polskich Hoteli Niezależnych, Andrzej Wójcik, prezes Satoria Group, Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest, Wiktor Wróbel, prezes spółki Nosalowy Dwór, Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels, Daniel Łukaszewicz, dyrektor ds. rozwoju Grupy Dobry Hotel, Maciej Wolski, prezes Tacit Investment, oraz przedstawiciele międzynarodowych sieci hotelowych: Magdalena Sekutowska z Hiltona, Janusz Mitulski z Marriott International, Andrzej Szymczyk z IHG Hotels & Resorts i Tomasz Podwysocki z Accoru, a także Piotr Jabłonka, dyrektor pionu prawnego PHH, Danuta Kisielewska, dyrektor personalna PHH i Magdalena Szefernaker, dyrektor ds. komunikacji i PR PHH. „Hotelarz” reprezentowany był przez Krzysztofa Gonciarka, jego wydawcę i członka zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *