Maciej Miazek managing directorem sieci Radisson na Niemcy i Polskę

Maciej Miazek, pełniący dotychczas funkcję vice presidenta w sieci Radisson Hotel Group na Rosję i Polskę, objął stanowisko managing directora RHG na Niemcy i Polskę z centralą we Fran– kfurcie nad Menem.

Z siecią Radisson związany jest od ponad 30 lat, gdy w 1992 r. rozpoczął pracę w recepcji pierwszego w Polsce hotelu Radisson SAS (od 2009 r. marka zmieniła nazwę na Radisson Blu) w Szczecinie. Później pracował w hotelach sieci jako kierownik recepcji na Arubie, w Detroit, Rydze i Dublinie, a w 2000 r. został room divison managerem w Radissonie SAS w Tallinnie.

W 2002 r. trafił do warszawskiego Radissona SAS Centrum (obecny Radisson Collection) jako zastępca dyrektora generalnego, a w 2005 r. został dyrektorem generalnym Radissona SAS we Wrocławiu. W 2008 r. przeszedł do Gdańska, gdzie wprowadzał na rynek otwarty rok później Radisson Blu i kierował nim do 2014 r., a od 2010 r. również zarządzanym przez sieć 5-gwiazdkowym hotelem Rezydent w Sopocie.

W 2014 r. zaczął pracę w Petersburgu jako dyrektor generalny Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya, następnie został cluster general managerem hoteli Park Inn w tym mieście, a w 2016 r. dyrektorem dystryktu Petersburg, gdzie sieć Radisson miała sześć hoteli. W 2017 r. objął stanowisko dyrektora regionalnego sieci na Rosję, Azerbejdżan i Armenię, w styczniu 2020 r. stanowisko vice presidenta ds. operacyjnych na Rosję, a w październiku tego samego roku jego obowiązki rozszerzone zostały o rynek polski.

Teraz przeniósł się z Moskwy do Frankfurtu n. Menem, zostając managing directorem na Niemcy, gdzie pod markami sieci Radisson działają 33 hotele, i Polskę – 17 hoteli, a w styczniu rusza Radisson Blu w Ostródzie. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *