B&B Hotels Polska powołała dyrektora zarządzającego sieci   PERSONALIA

Międzynarodowa sieć B&B Hotels planuje znacząco przyspieszyć rozwój w naszym kraju. Pomóc ma nowa strategia. Za jej opracowanie i wdrożenie będzie odpowiedzialny Jakub Bilik, który objął funkcję dyrektora zarządzającego i członka zarządu w B&B Hotels Polska.

Zanim dołączył do B&B Hotels Polska, przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w obszarze ekspansji i rozwoju biznesu w sektorach usług i handlu: mobility, HoReCa, retail, przez ostatnie trzy lata w Grupie Eurocash, a wcześniej m.in. w Amrest, Shell i Arthur Andersen. Opracowywał i wdrażał strategie wzrostu organicznego, wejścia na nowe rynki, a także zarządzał procesami przejęć, akwizycji i restrukturyzacji. Teraz jako dyrektor zarządzający w B&B Hotels Polska jest odpowiedzialny za całokształt działalności sieci i będzie wspierał jej dalszy rozwój w Polsce. Jakub Bilik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalizacja: handel zagraniczny) oraz stypendystą Uniwersytetu Umea w Szwecji (business administration). Ukończył również wiele kursów i szkoleń w zakresie zarządzania i nieruchomości.

– Cieszę się, że otrzymałem możliwość dołączenia do zespołu B&B HOTELS Polska. Bardzo podoba mi się jej kultura organizacyjna i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności – mówi Jakub Bilik. – Choć dopiero dołączam do branży hotelowej, to od ponad 20 lat służbowo nocuję w hotelach praktycznie co tydzień, więc doskonale znam i rozumiem punkt widzenia gości. Teraz mam okazję poznać hotele od tej drugiej strony.

Sieć B&B Hotel sto blisko 700 hoteli w 13 europejskich krajach oraz w Brazylii. 10 z nich działa w Polsce, a wkrótce dołączą do nich Kielce, gdzie aktualnie wynajmujący przystosowuje obiekt do standardu i wymagań sieci. Obiektów B&B Hotels na mapie Polski ma być jeszcze więcej. Grupa chce się mocno rozwijać, co potwierdzają ambitne plany do 2030 roku. Sieć nie tylko planuje dalszą ekspansję w naszym kraju, lecz chce ją także zintensyfikować.

Pierwszym krokiem postawionym w tym kierunku była, zapoczątkowana w 2019 r. w Nowym Targu i Rzeszowie, zmiana modelu biznesowego na taki, który zakłada otwieranie kolejnych obiektów na podstawie umów najmu z właścicielami nieruchomości. Kolejnym etapem jest wzmocnienie kadrowe i powołanie nowego dyrektora zarządzającego, a powiezoną mu misją jest przyspieszenie ekspansji oraz istotnego rozwoju polskiego oddziału B&B Hotels .

– Chcemy, aby Polska stała się dla Grupy B&B Hotels kolejnym dużym rynkiem na mapie Europy, jak Francja, Niemcy czy Włochy – mówi Jakub Bilik. – Obecnie przygotowujemy nową strategię dla polskiego rynku. O jej szczegółach poinformujemy wiosną 2023 roku. Już dziś natomiast zapraszamy właścicieli nieruchomości, inwestorów, deweloperów oraz partnerów na spotkanie z nami w dniach 18-19 kwietnia, podczas targów SCF Shopping Center Forum w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *