Akwawit w Lesznie zmienił właściciela i wznowił działalność   OTWARCIA

24 lutego miało miejsce oficjalne otwarcie gruntownie zmodernizowanego 63 pokojowego hotelu Akwawit w Lesznie, który pozostawał zamknięty od 2021 roku, a na początku ubiegłego roku zmienił właściciela.

Otwarty pierwotnie w 1995 roku hotel działał przy najstarszym w Polsce, otwartym dwa lata wcześniej aquaparku. Właścicielem kompleksu były spółki należące do jednego z najbogatszych Polaków, Aleksandra Gudzowatego.

Po jego śmierci spadkobiercy zdecydowali o zamknięciu w 2018 roku basenu, a w kwietniu 2021 roku samego hotelu. Jak wynika z publikacji w regionalnej prasie, obiekt wówczas już od wielu miesięcy miał problemy finansowe, a pracownicy skarżyli się na duże zaległości w wypłacie wynagrodzeń.

W tym samym 2021 roku Urząd Miejski w Lesznie kupił za 2,75 mln zł zamknięty basen, natomiast w styczniu ubiegłego roku właściciela zmienił sam hotel. Nowy inwestor, leszczyński przedsiębiorca Leszek Janusz zrealizował kompleksową przebudowę, po której obiekt został ponownie otwarty w tym roku.  Przy hotelu wybudował także jeden z najnowocześniejszych w Polsce kompleksów krytych kortów tenisowych. 

Przy 3-gwiazdkowym hotelu działa również restauracja St. Joseph, a także niewielkie zaplecze konferencyjne.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *