PGNiG obniża cenę gazu dla biznesu   ANALIZY I RAPORTY

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 15 marca obniży cenę gazu dla klientów rozliczanych w oparciu o Cennik „Gaz dla Biznesu” z 650 zł do poziomu 353 zł/MWh. Na początku roku ceny dla tej grupy odbiorców wynosiły między 761 a 793 zł za MWh.

Jak powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek w oparciu o tę taryfę rozlicza się w Polsce ponad 130 tys. małych i średnich firm. Jak dodał, spółka wprowadzi też od kwietnia nowy sposób kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, dzięki któremu ceny będą odzwierciedlały notowania na europejskich giełdach, a kolejne cenniki będą publikowane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Jak tłumaczył Obajtek, ceny gazu nie można było obniżyć wcześniej, gdyż ceny na rynku były bardzo wysokie, a PKN płacił za jedną MWh nawet 1500 zł. -To jest normalną rzeczą, że musimy to przełożyć na klienta. Nie możemy budować straty, ale wspólnie z naszymi finansistami podpowiedzieliśmy rozwiązanie obrotowi detalicznemu - wyjaśniał. Zdaniem prezesa Orlenu obecne spadki cen na rynku spowodowane są tym, że poziom zapełnienia magazynów gazu w Europie jest wysoki, nie są one zapełniane, dlatego cena schodzi w dół.

Kontrakty na marzec na Towarowej Giełdzie Energii są obecnie wyceniane na poziomie 252 zł za MWh.

Jak dodano w komunikacie prasowym, "zmiana modelu kształtowania cennika może przyczynić się do dalszego spadku cen paliwa dla klientów biznesowych w nadchodzących miesiącach, jeśli utrzyma się obecny trend spadkowy na giełdach europejskich".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *