Krzysztof Studziński z Sofitela Grand Sopot trzecim najlepszym recepcjonistą na świecie   PERSONALIA

W Doha w Katarze odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych recepcjonistów świata przez międzynarodowe stowarzyszenie AICR Amicale Internationale des Chefs de Réception. Polską sekcję reprezentował Krzysztof Studziński z Sofitel Grand Sopot, zdobywając trzecie miejsce.

W konkursie wzięło udział 17 reprezentantów z Europy, Azji, Afryki Północnej, Australii oraz Bliskiego Wschodu. Konkurs wygrała reprezentantka hotelu Mandarin Oriental w Dosze, drugie miejsce zajął reprezentant hotelu Jumeirah Al Qasr z Dubaju, a trzecie miejsce reprezentant Polski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy nazwany „back office” polegał na zadaniach związanych z pracą na tzw. zapleczu a zadania polegały na:

– wyliczeniu wskaźników takich jak ADR / OCC / RevPAR,

– odpisaniu na skargę gościa hotelowego,

– odpisanie na prośby rezerwacji „wymagającego” klienta wraz z sugestiami miejsc wartych zobaczenia oraz zaplanowaniem pobytu gościa.

Etap drugi związany był tradycyjnie z odegraniem sceny sytuacyjnej, która trwała 10 minut, gdzie oceniano między innymi:

– body language,

 – empatię,

– pracę pod presją czasu i gości ,

– kreatywność,

– wiedzę,

– elokwencję.

Całość konkursu była oceniana przez międzynarodowe jury, które składało się z fachowców branżowych – wykładowców wyższych uczelni hotelarskich w Szwajcarii, dyrektorów różnych pionów hotelowych hoteli luksusowych, właścicieli firm doradczych z zakresu obsługi w hotelarstwie.

– Kolejny konkurs na najlepszego recepcjonistę Świata już za rok w miejscu szczególnym, bo na Lazurowym Wybrzeżu, miejscu powstania AICR International, natomiast wybór reprezentanta Polski jak i konkurs krajowy odbędzie się ostatnim kwartale 2023 – mówi Marcin Gałązka prezes polskiej sekcji AICR.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *