Leonardo Boutique Kraków Old Town z eco certyfikatem Green Key

Krakowski hotel Leonardo Boutique Old Town został wyróżniony za swoje ekologiczne podejście do biznesu i otrzymał potwierdzający Certyfikat Green Key.

Leonardo Boutique Krakow Old Town w ciągu zaledwie roku swojej działalności przy ulicy św. Gertrudy zdobył uznanie specjalistów w dziedzinie ekologii. Hotel w lutym br. zdobył Certyfikat Green Key – wyróżnienie przyznawane od blisko 40 lat przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), która w Polsce funkcjonuje jako Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Celem jej działań jest budowanie świadomości ekologicznej, społecznej i wspieranie takich praktyk w codziennym funkcjonowaniu obiektów.

– Przyznanie nam Certyfikatu Green Key to wyraźne potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek działań w zakresie dbania o środowisko jest słuszny. Świadomie korzystamy z zasobów wody, energii i mimo że hotel działa od niedawna możemy pochwalić się ważnymi inicjatywami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. M.in. aktywnie wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy, gdy była największa potrzeba, wsparliśmy fundację ratującą zdrowie i życie dzieci, a także uczestniczyliśmy w edukowaniu młodzieży w branży hotelarskiej. Od niedawna udostępniamy także gościom bezpłatne bilety komunikacji miejskiej, po to, by zmniejszyć wpływ podróżnych na środowisko naturalne – wymienia Monika Wacowska-Maciąg, hotel manager w Leonardo Boutique Krakow Old Town.

Jak podkreśla Magdalena Młynarczyk, sales & marketing director Leonardo Hotels Poland, certyfikaty ekologiczne to absolutna konieczność dla hoteli w dzisiejszych realiach. – Każda duża firma zainteresowana współpracą już na wstępie sprawdzi ten aspekt. W Leonardo Hotels zrównoważone i proekologiczne działania są wpisane w globalną strategię ESG i każdy z naszych hoteli jest zobligowany do zdobycia właśnie certyfikatu Green Key. W Polsce posiada go NYX Hotel Warsaw, a teraz również obiekt w Krakowie – wyjaśnia Magdalena Młynarczyk. –Warto dodać, że ekologiczne certyfikaty pojedynczych obiektów mają wpływ na klasyfikację miast pod kątem indeksu GDS, do którego jeszcze w ubiegłym rok przystąpił Kraków – zatem mocno i świadomie wpisujemy się w aktualne dążenia.

Leonardo Boutique Krakow Old Town tuż przy Plantach posiada 3 gwiazdki, oferuje 95 pokoi, restaurację, bar oraz patio, a także trzy sale konferencyjne – wszystko. Hotel jest zlokalizowany dokładnie w centrum obszaru pomiędzy Zamkiem Królewskim na Wawelu, Rynkiem Głównym i Kazimierzem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *