W Krakowie ruszył Campanile South z 220 pokojami   OTWARCIA

Z początkiem marca ruszył Campanile Kraków South z 220 pokojami w południowo-zachodniej części miasta, na Ruczaju. W drugim etapie otwarty ma zostać w tym samym budynku hostel ze 132 pokojami. To drugi hotel pod marką Campanile w Krakowie, 11. w Polsce i 23. sieci Louvre Hotels Group.

Hotel z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną powstał na działce o powierzchni 6,7 tys. m kw. koło Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego z kilkunastoma budynkami różnych wydziałów oraz w sąsiedztwie podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny. Standardowe pokoje mają 16 m kw. Wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w klimatyzację oraz zestawy do parzenia kawy i herbaty. Przygotowano trzy sale konferencyjne o powierzchni 175, 38 i 16 m kw. z dostępem do światła dziennego oraz restaurację Mucho Gusto z kuchnią europejską i lobby bar. Docelowo hotel ma też oferować strefę z komorą normobaryczną, grotą solną i sauną. Inwestorem hotelu jest krakowski deweloper Pawo Group. Budowa rozpoczęła się w 2018 r. i początkowo miał on liczyć 364 pokoje, co czyniłoby go największym hotelem w Krakowie. Ostatecznie inwestor zdecydował się zdywersyfikować funkcje w budynku i w jego części otworzyć hostel, który ruszyć ma do końca roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *