Roleta rzymska – estetyczna i praktyczna aranżacja okna   MATERIAŁ PARTNERA

To, co zamontujemy czy powiesimy w ramie okiennej, ma wpływ nie tylko na praktyczny wymiar funkcji okna. Zasłony, firany czy rolety pełnią również funkcję ozdobną. Idealne połączenie funkcji estetycznych i praktycznych sprawiło, że znacznie wzrosła od dłuższego czasu popularność rolet rzymskich. Tym bardziej że mogą one występować w różnych stylach.

Bez wątpienia firany i zasłony należą do bardzo stylowego wystroju okna i jest to wariant najbardziej tradycyjny w tej kwestii. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej praktycznego i mniej skomplikowanego w „obsłudze", dobrym rozwiązaniem są rolety. A jeśli jesteśmy przywiązani czy też zauroczeni estetyką zasłon i firan, najodpowiedniejszym rozwiązaniem wydaje się być roleta rzymska. Nie można odmówić jej uroku i tego, że dużo wnosi do wystroju wnętrza, a jednocześnie jest rozwiązaniem nowoczesnym

Roleta rzymska – czym się charakteryzuje

Roleta rzymska – jak już wcześniej wspomniano – jest rozwiązaniem pośrednim między roletą a firaną czy zasłoną. Rolety rzymskie są zazwyczaj montowane do sufitu, ściany tuż nad ramą okienną czy też do ramy okiennej. Trzeba dodać, że montaż rolet rzymskich jest bardzo łatwy. Rolety podnosi się, wykorzystując do tego sznurek rolety lub niezwykle praktyczny mechanizm koralikowy. W ten sposób można „zatrzymać roletę" na dowolnym poziomie okna. Wtedy to zwinięta roleta tworzy coś na kształt stylowych falban czy też fałd. To, że rolety rzymskie ładnie się układają, zawdzięczają specjalnym obciążnikom.

Rolety rzymskie szyte na wymiar

Roleta rzymska może być idealnie dostosowana do na naszych potrzeb. Dlatego też wśród rolet rzymskich warto szczególną uwagę zwrócić na rolety rzymskie szyte na wymiar. W ten sposób dzięki nim możemy zaaranżować nawet okna o niestandardowych wymiarach. To że jest możliwość kupna takich rolet w różnorodnych wymiarach, pozwala także swobodnie dobrać ich długość – czy rolety mają sięgać do podłogi, czy tylko do parapetu. W takiej opcji muszą Państwo wybrać tylko materiał pasujący do wnętrza, zmierzyć wnękę okienną i przesłać zamówienie. Możliwość uszycia rolet pod wymiar to duże pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację domu czy mieszkania.

Rolety rzymskie – szeroki wybór – wielość stylów

Rolety rzymskie można dostosować zarówno do wystroju wnętrza, jego funkcji, jak i tego, czego od rolet oczekujemy. Jeśli np. zależy nam na tym, by roleta rzymska przypominała tradycyjną firankę i przepuszczała światło, dobrym rozwiązaniem są rolety rzymskie woalowe. Jeśli jednak zależy nam na tym, by rolety rzymskie nie przepuszczały światła i działały na zasadzie zasłon (i chroniły przed wzrokiem sąsiadów), warto wtedy powyżej ramy okiennej czy do sufitu zamontować rolety rzymskie nieprzepuszczające światła. Rolety rzymskie to także rolety gładkie w szarościach czy ciemnych kolorach, które sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Zwolennicy stylu nowoczesnego czy też awangardowego mogą liczyć na rolety rzymskie na wymiar np. w geometryczne wzory. Z kolei połyskujące rolety rzymskie będą idealnie pasować do wnętrz w stylu glamour.  Rolety występują w bardzo różnych wariantach kolorystycznych. W związku z tym sprawdzą się nie tylko w salonie, ale i w barwnym dziecięcym pokoju. 

Roleta rzymska to idealne połączenie tradycji z nowoczesnością, które doda uroku wnętrzom w różnym stylu. Co ważne, to także rozwiązanie bardzo praktyczne. Skład i struktura rolet pozwalają na ich pranie, a same rzymskie rolety w różnorodnych wariantach są łatwe w montażu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Roleta rzymska – estetyczna i praktyczna aranżacja okna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *