HIRo 2022/2023 – finaliści kategorii BIURO ARCHITEKTONICZNE   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Wczoraj przedstawiliśmy nominowanych do nagrody Hotelarskie Inwestycje Roku (HIRo) w kategorii Studio Design, dziś prezentujemy Biura Architektoniczne, spośród których Kapituła dokona wyboru Laureata. A tych poznamy już 22 maja podczas gali na zakończenie Forum Hotel Investment Trends Poland.

Laureaci, nominowani za projekty zrealizowane od marca ubiegłego roku do lutego 2023, zostaną wyłonieni w 5 kategoriach: Studio Design, Pracownia Architektoniczna, Inwestor, oraz Inwestycja. W tej ostatniej kategorii swojego zwycięzcę wskażą, poza Kapitułą, także Czytelnicy "Hotelarza" w osobnym głosowaniu online, które potrwa jeszcze do najbliższego poniedziałku.

Nominacje przyznaje Kolegium Redakcyjne „Hotelarza” po konsultacjach z członkami Kapituły. W tym roku w kategorii Pracownia Architektoniczna nominowani zostali:

NOMINOWANI:

ARBAPOL

Nominacja za:

B&B Hotel Lublin

Wymagający projekt na spadzistej działce w centrum miasta. Elewacja z geometrycznych płyt w brązowo-złotym kolorze nadaje nowoczesny wygląd z niuansami, które robią różnicę. Refleksy wnoszą nowe wymiary do projektu, tworząc inny wygląd pod każdym kątem.


P-W-A

Nominacja za:

Hotel Belmonte,  Krynica-Zdrój

Zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami, a jednocześnie z szacunkiem do otoczenia i tradycji z poszanowaniem krajobrazu, wtopiony w podnóże góry Krzyżowej, wkomponowując harmonijnie dużą bryłę obiektu z ponad 250 pokojami w otaczającą ją przestrzeń podstawie asymetrycznej litery C, tworząc otwarty, zagospodarowany zielenią dziedzieniec.


Q2 STUDIO

Nominacja za:

Elements Hotel & SPA,  Świeradów-Zdrój

Lokalizacja Elements Hotel & SPA w Świeradowie-Zdroju niosła ze sobą szereg wyzwań projektowych – od różnic wysokości terenu na położonej na zboczu działce po charakterystyczne tło zabytkowej architektury, wobec którego należało zachować wrażliwość. Na szczególną uwagę zasługuje elewacja hotelu. Nawiązuje do tradycyjnych elementów architektury w regionie – wykuszy, loggii, galerii czy kontrastującej z murem konstrukcji ryglowej. Wyeksponowana drewniana konstrukcja nadaje fasadzie przestrzenność, tworzy zmieniające się rytmy i efekty światłocieniowe. Całości efektu dopełnia zadaszenie wejścia do hotelu – geometryczna konstrukcja z drewnianych elementów.

Wciąż możesz jeszcze zgłosić swój udział w Forum! Hotel Investment Trends Poland&CEE - to właśnie tu 22 maja 2023 roku w hotelu Renaissance Warsaw Airport, spotkają się wszyscy najważniejsi właściciele, dyrektorzy i inwestorzy z branży hotelarskiej w Polsce. To tu dyskutuje się o przyszłości rynku, tu ogłaszane są nowe projekty i tu prowadzone są najważniejsze kuluarowe rozmowy.

 SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZENIA>>

 ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ>>


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *