HR Group wchodzi na rynek azjatycki

Berlińska firma hotelarska HR Group, która jest m.in. właścicielem i dzierżawcą hoteli pod marką Vienna House by Wyndham, rozszerza swoją działalność, dokonując znaczącej inwestycji w azjatycką spółkę Absolute Hotel Services.

Grupa przejęła udziały w U Global Hospitality Company Limited w Absolute Hotel Services z siedzibą w Bangkoku. AHS zarządza hotelami pod markami Eastin Hotels & Resorts, U Hotels & Resorts, Absolute Collection i Travelodge. Z ponad 37 hotelami i klubami golfowymi oraz 34 projektami w fazie rozwoju w Tajlandii, Wietnamie, Indonezji, Indiach, Hongkongu i Turcji, spółka AHS jest jedną z najszybciej rozwijających się grup hotelowych w Azji. W tym roku planowane są kolejne inwestycje w Korei i na Filipinach.

– Dzięki tej znaczącej inwestycji w AHS wkraczamy na ekscytujący rynek azjatycki, umacniając jednocześnie naszą pozycję jednego z wiodących multibrandowych operatorów hotelowych w Europie. Oprócz hoteli i projektów w Azji transakcja przewiduje również rozszerzenie portfolio AHS w Europie – mówi Ruslan Husry, właściciel HRG.

W ubiegłym roku austriacko-tajska spółka matka Lombard Estate Capital i U Global Hospitality Company Limited zdecydowały się sprzedać swoje udziały własnościowe w spółce hotelowej Vienna House. Był to pierwszy krok ku obecnej współpracy.

W skład nowej struktury udziałowców AHS wchodzą teraz: HRG, Jonathan Wigley oraz U Global Hospitality. Siedziba firmy pozostanie w Bangkoku. – Obie firmy hotelarskie łączy podobne DNA, kreatywna przedsiębiorczość i duży potencjał wzrostu. AHS ma doskonały zespół i know-how w Azji, podobnie jak HRG ma w Europie. Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej – deklaruje Rupert Simoner, prezes Lombard Estate Capital, który w znacznym stopniu przyczynił się do finalizacji tej transakcji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *