PHH z rekordowymi wynikami finansowymi za I kwartał

Polski Holding Hotelowy odnotował za pierwszy kwartał 2023 r. przychody operacyjne w wysokości 54,2 mln zł, wyższe o 24,4 mln zł w porównaniu z I kwartałem 2019 r., czyli ostatnim sprzed wybuchu pandemii. Spółka osiągnęła rekordowy wzrost zysku i wyniku EBITDA, wzrosła także liczba gości w obiektach PHH, co przełożyło się na najwyższe obłożenie pokoi w historii spółki na poziomie 74 proc.

W I kwartale 2023 r. spółka PHH osiągnęła zysk na poziomie 14 mln zł, co w odniesieniu do I kwartału 2019 r. stanowi wzrost o 18,3 mln zł. Z kolei wynik EBITDA 10,4 mln zł wzrósł o 8,6 mln zł w stosunku do 2019 r. – Te rekordowe wyniki finansowe w historii naszej spółki pokazują, że przyjęta przez nas strategia i jej konsekwentna realizacja są skuteczne i przynoszą konkretne efekty – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

– Ostatnie miesiące były też czasem intensywnej pracy, który przełożył się na bardzo dobre wyniki dla PHH, mimo tych trudnych dla nas wszystkich okoliczności wynikających z toczącej się wojny w Ukrainie oraz wpływu tej sytuacji na turystykę w Polsce i kondycję branży hotelarskiej w naszym kraju. Szczególnie cieszy nas fakt, że po ciężkim czasie pandemii i okresowego zamknięcia hoteli goście wrócili do podróżowania, co również wyraźnie widzimy po najwyższym obłożeniu pokoi, jakie nasza spółka odnotowała w ostatnim czasie.

Tylko w pierwszym kwartale 2023 r. w naszych hotelach obłożenie pokoi wyniosło prawie 74 proc. i jest to dotychczas najlepszy wynik, jaki nasza spółka odnotowała w tym zakresie Obłożenie pokoi w I kwartale 2023 r. wzrosło o ok. 10 p.p. w stosunku do I kwartału 2019 r. Z kolei cena średnia za pokój w pierwszych trzech miesiącach wyniosła 349 zł, co oznacza wzrost o 73 zł w stosunku do I kwartału 2019 r., gdy wynosiła 276 zł. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *