Białystok prowadzi szkolenia dla pracowników hoteli

Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku w kwietniu zorganizował serię szkoleń dla pracowników hoteli. Plan szkoleń był odpowiedzią na zapotrzebowania zgłaszane przez białostockie hotele, którym zależy na dobrym przygotowaniu pracowników do obsługi turystów przyjeżdżających do Białegostoku.

Celem szkoleń jest, aby poprzez doświadczenie turystyki miejskiej pracownicy hoteli byli ambasadorami miasta i źródłem inspiracji do wyboru Białegostoku na kolejny pobyt. Szkolenia są kontynuacją działań na rzecz budowania platformy współpracy między hotelarzami, branżą turystyczną, miastem i organizacjami pozarządowymi zapoczątkowanych w 2022 r. po miejskiej debacie o białostockim rynku turystycznym, na której spotkali się hotelarze, przedstawiciele uczelni wyższych oraz urzędu miejskiego. Pierwsze szkolenie odbyło się 3 kwietnia w hotelu ibis Styles.

Program obejmował m.in. wycieczkę po Białymstoku z regionalną degustacją buzy i „białysów”. Podczas kolejnego spotkania, 12 kwietnia w hotelu Traugutta3, po części skupionej na informacji turystycznej o mieście, grupa wybrała się na zwiedzenia Muzeum Pamięci Sybiru. Ostatnie spotkanie, 25 kwietnia w Royal Hotel & SPA, obejmowało informacje o letniej ofercie miasta oraz przejazd turystyczny zabytkowym „ogórkiem”.

Ta oddolna inicjatywa na rzecz rozwoju turystyki w Białymstoku to przykład współpracy, który może stać się inspiracją do wykorzystania w innych miastach. Planowane jest stworzenie wspólnego kanału komunikacji, który umożliwi przekaz informacji o przygotowywanych działaniach i wydarzeniach z kalendarza miejskiego czy udostępnianie materiałów turystycznych, które zostaną wydane przez miasto. Szybszy dostęp do planów miasta oraz narzędzi promocyjnych daje hotelom możliwość zaplanowania ciekawszych ofert pobytowych oraz wykorzystania treści do promocji w swoich social mediach.

Celem nadrzędnym jest zwiększenie ruchu turystycznego i wydłużenie pobytu turystów. Białystok chce się promować jako miasto na city break, oferując m.in. kilkanaście szlaków turystycznych: murali, esperanto, wielu kultur, rodu Branickich czy dziedzictwa żydowskiego. A po spacerze białostockie restauracje zapraszają na degustację kuchni regionalnej – pierogów z dziczyzną, kartaczy, babki ziemniaczanej, sękacza itp. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Białystok prowadzi szkolenia dla pracowników hoteli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *