… oraz na hotele Mercure w stolicach Rumunii i Mołdawii

Grupa Accor zawarła umowy franczyzowe z partnerami w Rumunii i Mołdawii na nowe hotele pod marką Mercure w Bukareszcie i Kiszyniowie. Obydwa otwarte mają zostać jeszcze w tym roku.

Położony w sercu rumuńskiej stolicy Mercure Bucharest Cantemir (drugi Mercure w tym mieście po Mercure City Center) to owoc partnerstwa grupy Accor i lokalnego inwestora Sab Serv Expres SRL. Hotel powstanie w pobliżu Starego Miasta w gruntownie odnowionym budynku przy alei Dymitra Kantemira, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Bukaresztu.

Zaoferuje 40 pokoi, restaurację, bar i przestrzeń spotkań z możliwością wydzielenia dwóch osobnych sal konferencyjnych. – W ostatnich latach z zaangażowaniem zwiększaliśmy obecność grupy Accor w nowych destynacjach w całej Rumunii, wprowadzając tym samym nowy standard usług hotelowych w głównych miastach kraju.

Bukareszt pozostaje kluczowym rynkiem dla naszego rumuńskiego portfolio. Dostrzegamy ogromny potencjał we współpracy z naszymi partnerami, z którymi możemy współtworzyć wiodące i przełomowe w swoim segmencie produkty– mówi Maria Drăgulin, Accor development director na Rumunię, Bułgarię, Mołdawię i Czechy. Otwarcie zaplanowano na jesień 2023 r. – Nasz nowy hotel Mercure ma wszystko, by osiągnąć status lidera w swojej kategorii. Jego wejście na rynek zmieni oblicze całej okolicy i stworzy jeszcze jeden modny punkt na mapie Bukaresztu.

Jako lokalny inwestor jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczynić się do rozwoju naszego miasta – stwierdza Carmen Ioana Ion, przedstawicielka Sab Serv Expres SRL. Z kolei hotel tworzony w Kiszyniowie, dzięki partnerstwu z lokalnym inwestorem Volare Holding, będzie pierwszym obiektem marki Mercure w Mołdawii.

Zrewitalizowany budynek zaoferuje 74 pokoje, restaurację, bar, strefę rekreacji z siłownią i sauną, a także kącik biznesowy i przestrzeń konferencyjno-bankietową złożoną z czterech sal. – Decyzja grupy Accor o wejściu na nowy rynek jest świadectwem naszego zaangażowania w promocję tego regionu Europy.

Zapraszając naszych gości do Kiszyniowa, dajemy im okazję do poznania wyjątkowej kultury i atrakcji tego miasta, a zarazem gwarantujemy wysoki standard obsługi i komfort, do którego przywykli – podkreśla Maria Drăgulin – Z dumą współpracujemy przy tym projekcie z szanowanym lokalnym deweloperem, którego inwestycje uczyniły już tak wiele dla rozwoju stolicy Mołdawii.

Otwarcie hotelu zaplanowano na koniec 2023 r. – Chcemy pokazać światu dziedzictwo kulturowe naszego miasta, a grupa Accor dysponuje operacyjnym know-how oraz rozległą siecią dystrybucji i bazą lojalnych klientów, które pomogą nam to osiągnąć – podsumowuje przedstawiciel Volare Holding.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *