Kolejne hotele sieciowe, i nie tylko, z ponad 1 tys. pokoi w IGHP

Do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyły w ostatnim czasie: Mercure Katowice, Hamptony by Hilton w Krakowie i Białystoku, Leonardo Boutique Old Town w Krakowie i Royal Tulip Apartaments w Warszawie, ale też Lesny Dwór w Karpaczu  czy Zespół Szkól Nr 2 im Jana Wyrzykowskiego w Lublinie.

Mercure Katowice Centrum z 268 pokojami otwarty został w 2021 r. naprzeciwko Dworca Głównego PKP.  Oferuje m.in. Under The Green Wall Bar, restaurację Winestone, sale konferencyjne o łącznej powierzchni blisko 100 m kw., a także podziemny parking ze stacjami  do ładowania pojazdów elektrycznych. Jest jednym z wiodących w zrównoważonym rozwoju hoteli, dzięki zaangażowaniu w ochronę środowiska oraz nowoczesne rozwiązania, które przecierają szlaki dla całego krajowego sektora hotelarskiego. Cała inwestycja przygotowana została według koncepcji „green & clean” w zielonej certyfikacji LEED NC, a wizytówką hotelu, która odzwierciedla te wartości, jest jego naturalna, zielona fasada, największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami.

Royal Tulip Apartments, aparthotel z 332 apartamentami w standardzie 5-gwiazdkowym, otwarty został wiosną ub.r. w inwestycji Marvipolu Unique Tower przy ul. Grzybowskiej na Woli. Motywem przewodnim wnętrz zaprojektowanych przez pracownię Tremend jest Warszawa wraz z jej dzielnicami. Obiekt oferuje też siłownię, saunę, koncept gastronomiczny Mozaika.Restauracja.Bar.Delikatesy, a także cztery sale konferencyjne łącznie na 170 osób.

Hampton by Hilton Kraków ze 161 pokojami to część dwumarkowego kompleksu z DoubleTree by Hilton, który otwarty został w 2015 r., a cztery lata później kupiony został przez Grupę Unirest. Do Unirestu należą też dwa Hamptony w Gdańsku-Oliwie i w Oświęcimiu również wprowadzone do IGHP kilka miesięcy temu, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei Hampton by Hilton Białystok ze 122 pokojami, pięcioma salami konferencyjnymi, całodobową salą fitness, restauracją i barem otwarty został w centrum Białegostoku rok temu. Zarządzany przez VHM Hotel Management, który wcześniej wprowadził też do Izby Hamptona by Hilton Gdańsk Stare Miasto.

Leonardo Boutique Kraków Old Town z 95 pokojami w zabytkowej kamienicy u zbiegu ul. Świętej Gertrudy i Sarego w pobliżu Wawelu działa w sieci Leonardo Hotels od I kwartału ub.r. Otwarty został w 2016 r. i początkowo funkcjonował jako hotel niezależny pod nazwą Legend. W ostatnim roku przeszedł gruntowną renowację. Do IGHP należą już dwa warszawskie hotele sieci: NYX Hotel i Leonardo Royal.

Ale IGHP to nie tylko duże i średnie hotele sieciowe w dużych miastach, ale też niewielkie obiekty z różnych regionów Polski. Niedawno pisaliśmy o przystąpieniu do Izby siedmiu takich obiektów, a ostatnio IGHP poinformowała o kolejnym – rodzinnym pensjonacie Leśny Dwór w Karpaczu z 33 pokojami, restauracją Mamma Mia, własną piekarnią Mio Padre, gabinetem fizjoterapeutycznym, sauną, salą kinową i konferencyjną.

Izba gromadzi też dostawców produktów i usług dla hoteli, a także szkoły hotelarskie. Ostatnio Izba poinformowała o kolejnych członkach. Grupa Mo z Poznania oferuje oświetlenie, płytki, ceramikę, armaturę, grzejniki, tapety i inne elementy wyposażenia wnętrz.

Z kolei Wisar Projekt z Kołobrzegu oferuje wykładziny obiektowe dywanowe, PCV, specjalistyczne, tapety ścienne, listwy przypodłogowe itp.

Niedawno pisaliśmy też o kilku innych dostawcach i szkołach, którzy przystąpili do IGHP.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *