Nino Rosenlund dyrektorem generalnym NYX Hotel Warsaw   PERSONALIA

Dyrektorem generalnym NYX Hotel Warsaw sieci Leonardo Hotels został pochodzący z Danii Nino Rosenlund. Posiada 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, z czego połowę na stanowiskach dyrektora generalnego.

Od 2007 r. związany był z siecią Radisson Hotel Group, gdy objął stanowisko zastępcy dyrektora Radisson SAS we Frankfurcie. W 2008 r. został dyrektorem generalnym Radisson Blu w Krakowie. W 2015 r. wrócił do Danii zostając dyrektorem Radissona Blu w Aarhus, a w połowie 2017 r. zaczął zarządzać Radissonem Blu w Pekinie. Na początku 2019 r. wrócił znowu do Polski jako dyrektor generalny otwieranego Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane, a w 2021 r. zarządzał hotelem Park Inn by Radisson w Katowicach.

Teraz Polskę, którą nazywa swoim drugim domem, wybrał po raz trzeci. Dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę Leonardo Hotels i objąć zarządzanie jej flagowym obiektem? – Koncept marki NYX Hotels po prostu pasuje do mojego osobistego stylu. Classy, sassy, funky, cool – ta marka nigdy nie stoi w miejscu, nie mieści się w żadnym pudełku. Tutaj rządzi dynamika i otwarty umysł. W NYX Hotel Warsaw każdy może poczuć się wyjątkowo, bo cały ten obiekt jest wyjątkowy – od pokoi z panoramicznymi oknami, barem na dachu i najlepszym w mieście widokiem na warszawskie wieżowce, po koncept kulinarny i wszechobecny street art – mówi nowy dyrektor generalny hotelu.  

Nino Rosenlund pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie. Początkowo był związany z pionem F&B i dotąd bardzo ceni pracę tego działu, bo „to tutaj najszybciej i najłatwiej można wpłynąć na emocje i na opinię gości. Doskonale przygotowane i podane danie, bezpośredni kontakt z obsługą i wnętrze, w którym chce się spędzać czas – to klucz do sukcesu”. Posiada czarny pas w karate Shotokan, ukończył kilkakrotnie zawody pełnego Ironmana, uwielbia nurkowanie, kolarstwo i bieganie.

Multi Property Manager Leonardo Hotels Poland, Paulina Kołodziejczyk, która dotąd łączyła swoje obowiązki z zarządzaniem NYX Hotelem od jego wprowadzenia na rynek w 2021 r., o nowym dyrektorze generalnym mówi tak:– Od samego początku razem z moim zespołem mocno podkreślamy niezwykłość marki NYX, która podbiła już serca wielu Polaków i obcokrajowców. Jest dla nas niezmiernie ważne, by ten fantastyczny koncept nigdy „nie spał” i nie miał sobie równych. Dlatego do tej współpracy mogłam zaprosić tylko jednego człowieka. Nino Rosenlund gwarantuje elastyczne podejście w zarządzaniu, a zarazem z wysoki poziom gościnności. Jestem zaszczycona, że możemy ponownie ze sobą współpracować, i że zdecydował się wziąć udział w budowaniu struktur Leonardo Hotels w Polsce.

4-gwiazdkowy NYX Hotel Warsaw znajduje się w kompleksie Varso obok Dworca Centralnego. Oferuje 331 pokoi, z których 31 to apartamenty, pięć modułowych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 518 m kw., które mieszczą do 400 osób. Ofertę baru i restauracji Clash na pierwszym piętrze uzupełnia roof top bar Ether z imponującym widokiem na szklane wieżowce Warszawy w tym Varso Tower – najwyższy budynek w Unii Europejskiej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *