Dwudniowe spotkanie A.I.C.R. w czerwcu, przygotowania do konkursu na Recepcjonistę Roku

Stowarzyszenie A.I.C.R Polska wróciło do regularnych spotkań i zorganizowało pierwsze dwa w Sound Garden Hotel Airport i Royal Tulip Warsaw Apartments. Podczas spotkań, na których byli obecni kierownicy recepcji hoteli luksusowych, dyrektorzy hoteli oraz dyrektorzy operacyjni ustalone zostały kolejne daty spotkań stowarzyszenia, a najbliższe odbędzie się 16-17 w Sound Garden. W grudniu planowany jest konkurs na Recepcjonistę Roku, który będzie reprezentował nasz kraj w ogólnoświatowych zawodach.

 Spotkanie w czerwcu składało się będzie z dnia otwartego dla wszystkich reprezentantów hoteli, którzy będą chcieli poznać członków, a także dowiedzieć się więcej szczegółów na temat działań zaplanowanych na rok 2023 i tym samym uczestniczyć w fast dating z każdym, kto się pojawi. Kolejny dzień będzie poświęcony szkoleniu branżowemu.

Celem spotkań są m.in. integracja hotelarzy zrzeszonych w organizacji, debata nad wspólnymi problemami branży hotelarskiej w Polsce, dzielenie się doświadczeniami i najlepszymi praktykami zarządzania pracą, personelem i obsługą gości, współpraca między hotelami oraz z organizacjami turystycznymi i hotelarskimi na rzecz promocji polskiej turystyki i rozwoju krajowej branży hotelarskiej, wspieranie i inicjowanie działań edukacyjnych mających na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników i kierowników liniowych w dywizji pokoi oraz zachęcanie młodych ludzi do pracy w hotelarstwie, przeprowadzanie krajowego konkursu Recepcjonista Roku oraz udział polskiego reprezentanta w międzynarodowym konkursie, udział we wspólnych przedsięwzięciach sekcji międzynarodowych AICR.

Pierwsze krajowe stowarzyszenie A.I.C.R zostało założone we Francji przez kierowników recepcji hoteli luksusowych w 1964 r. Ideą przedsięwzięcia miała być integracja hotelarzy tamtejszego regionu oraz wzajemna wymiana doświadczeń. Wkrótce do inicjatywy zaczęły przyłączać się kolejne kraje. Dziś A.I.C.R International zrzesza ponad 1 tys. członków z 17 państw.

Polska sekcja została założona w  2016 r. A.I.C.R. Polska zrealizowała 18 spotkań szkoleniowych dla członków i ponad 30 spotkań dotyczących wymiany doświadczeń. Członkowie stowarzyszenia mieli możlwiość uczestniczenia w konkursach na najlepszego Recepcjonistę Roku w Polsce jak i na świecie. Zwieńczeniem zaangażowania członków polskiej sekcji była organizacja kongresu międzynarodowego, który miał miejsce w 2020 r., na którym zjawiło się ponad 140 uczestników.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *