Ruszył Kyriad Karkonosze. W condo

W Wojcieszycach koło Jeleniej Góry otwarty został 3-gwiazdkowy hotel Kyriad Karkonosze ze 113 pokojami sprzedawanymi w systemie condo, 400 m kw. powierzchni konferencyjnej, aquaparkiem o powierzchni 600 m kw. i True Nature Medical SPA. To drugi hotel w Polsce pod tą marką sieci Louvre Hotels Group.

Hotel powstał w przebudowywanym i zmodernizowanym byłym hotelu Jan, który otwarty został w 2003 r., a w 2012 r. uruchomiono przy nim aquapark. Później został zamknięty i wystawiony na sprzedaż. Obecnie operatorem hotelu jest spółka WIK Capital, która zarządza też pierwszym Kyriadem w Polsce, otwartym w ub.r. w Stargardzie koło Szczecina, a właścicielem spółka Rodzinne Resorty, związana właścicielsko z WIK Capital.

Pokoje sprzedawane są z deklaracją 8 proc. zwrotu rocznie. Kyriad Karkonosze ulokowany jest na 4-hektarowej działce. Oferuje pokoje od 20 do 35 m kw. oraz 50-metrowy apartament, wszystkie wyposażone m.in. w materace Hilding oraz zestawy do parzenia kawy i herbaty. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię AGK Architekci. Hotel dysponuje też dwiema salami konferencyjnymi Szrenica i Śnieżka z tarasem oraz możliwością połączenia w jedną.

Restauracja Silver Chair serwuje dania kuchni polskiej i regionalnej, a w ogrodzie znajduje się chata grillowa z górskich bali na 100 osób z tradycyjnym paleniskiem. Na terenie parku wokół hotelu znajdują się postacie bohaterów książki C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”. W True Nature Medical SPA wykonywane są zabiegi i masaże na kosmetykach polskiej marki Purite, opartej w 100 proc. na składnikach roślinnych i mineralnych. Aquapark pod przeszkloną kopułą oferuje m.in. basen główny z rwącą rzeką, biczami wodnymi, wulkanem, wodospadem, jacuzzi i strefę saun, a także aqua bar. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *