W Kołobrzegu powstaje Woźniak Hotel z 460 pokojami

W Kołobrzegu przy plaży rozpoczęła się budowa 5-gwiazdkowego hotelu Woźniak z 460 pokojami w pierwszym etapie, a docelowo z 800, częścią konferencyjną na 1,5 tys. osób i dużym zapleczem SPA & wellness. Inwestorem jest Zbigniew Woźniak, właściciel Ferm Woźniak, największego w Polsce i drugiego w Europie producenta jaj, który posiada już obiekt hotelowy w Karpaczu.

Hotel powstaje między dwoma 5-gwiazdkowymi kompleksami Zdrojowej Invest: Marine & Ultra Marine i Diune Hotel & Resort, wokół działki Marvipolu, gdzie planowany jest hotel pod marką Mövenpick, na który umowa podpisana została w połowie 2020 r., ale prace jeszcze nie ruszyły. Woźniak Hotel powstaje w miejscu ośrodka wczasowego Proton, który został wyburzony w ub.r. i rozpoczęły się już prace przy wykopie pod fundamenty nowego kompleksu.

Zakończenie robót planowane jest w połowie 2025 r. Budynek o powierzchni 16 tys. m kw. zaprojektowany został przez firmę Arch-E, a nadzorem i zarządzaniem budową w systemie pakietowania robót zajmuje się wrocławska firma WMpro, zaangażowana też m.in. jako inwestor zastępczy w budowę Radisson Resort w Międzywodziu. Zbigniew Woźniak zaczynał karierę w branży drobiarskiej w połowie lat 80. w Żylinie w woj. wielkopolskim.

Dziś Fermy Woźniak to największy gracz na rynku w produkcji jaj i produktów przetwórstwa jajecznego. Otworzył też Woźniak Residence w Karpaczu z 20 pokojami i kupił działkę w centrum Wrocławia na Kępie Mieszczańskiej pod inwestycję mieszkaniową Kępa Park. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *