Przy Bel Mare & Aqua Resort Międzyzdroje będzie aquapark za ponad 100 mln

Przy kompleksie Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach z ok. 800 pokojami i apartamentami otwartymi w kilku etapach (a latem tego roku otwarta zostanie kolejna część z 230 apartamentami) Grupa Deweloperska Prestige rozpoczęła budowę jednego z największych na wybrzeżu aquaparków. Koszt szacowany jest na ponad 100 mln zł, a obiekt ma zostać ukończony do 2026 r.

Budynek składać się będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych o łącznej powierzchni blisko 17,5 tys. m kw. Zaplanowano w nim poza strefą rekreacji wodnej, m.in. z 500 m zjeżdżalni wodnych, także strefę zewnętrzną z basenem, zjeżdżalniami i placem zabaw, sektor rehabilitacji (drenaż limfatyczny, kriopoliza, hydromasaż, tlenoterapia), SPA & wellness, strefę usługowo-restauracyjną, a także centrum konferencyjne o powierzchni blisko 1,5 tys. m kw. – To odpowiedź na potrzeby naszych inwestorów oraz klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort.

Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej, jak i nowoczesne centrum usługowo- konferencyjne – mówi Piotr Puchała, prezes spółki Prestige PM, realizującej inwestycję. Wyróżnikiem aquaparku będą liczne zielone tarasy, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne, system odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej oraz odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody czy pary. Bel Mare & Aqua Resort to 800-pokojowy kompleks połączonych ze sobą kilku aparthotelowych budynków.

Latem 2019 r. otwarto pierwszy etap – trzy połączone budynki Bel Mare 1 ze 193 pokojami i apartamentami, restauracją Bella, SPA, częścią konferencyjną i dużą strefą zabaw Kids Play. Powstał też zewnętrzny park wodny. W drugim etapie, latem 2020 r., uruchomiono Bel Mare 2 ze 119 apartamentami, basenem, restauracją Tawerna i strefą X-Games z konsolami do gier dla nastolatków. Latem 2021 r. w trzecim etapie oddano do użytku kolejny budynek – Aqua 1 ze 190 apartamentami oraz dwupoziomową salą gier Game Port.

Latem ub.r. ruszył Aqua Resort z 300 pokojami hotelowymi, restauracją i kolejną dużą strefą zabaw dla dzieci. Połączył on Aqua 1 z czterema budynkami Bel Mare, tworząc łącznie zamkniętą całość z 800 pokojami i apartamentami. I właśnie przy Aqua Resorcie powstaje obecny aquapark. Latem tego roku do użytku oddana ma zostać kolejna część – Aqua 2, będąca rozbudową Aqua 1, z następnymi 230 apartamentami. Firma deweloperska Prestige z Piaseczna obecna jest na rynku od ponad 20 lat, w 2021 r. otworzyła Focus Hotel Premium w Warszawie z 234 pokojami. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *