VHM zarządzać będzie Nickel Resort & Spa z 310 pokojami

Spółka operatorska VHM Hotel Management ogłosiła podczas konferencji HIT – Hotel Investment Trends podpisanie porozumienia o współpracy z poznańską firmą Nickel Hospitality, która buduje dwa obiekty – w Szklarskiej Porębie z 310 apartamentami i w Grzybowie koło Kołobrzegu z 216.

Spółka VHM odpowiedzialna będzie za doradztwo w fazie projektowej i realizacyjnej, a także zarządzanie gotowymi obiektami. Budowa Nickel Resort & SPA Kołobrzeg- Grzybowo już się rozpoczęła, a kompleks w Szklarskiej Porębie uzyskał pozwolenie na budowę. Otwarcie obydwu zaplanowane jest na 2025 r. Pierwszy etap inwestycji w Grzybowie przewiduje 147 jednostek od 18 do 56 m kw.

W obiekcie znajdą się strefa SPA & wellness, kompleks basenów wraz z wodnymi atrakcjami dla dzieci, fitness, restauracja, bar, tarasy na dachu, strefa wydmowa na patio. Z myślą o biznesie zaprojektowano modułowe sale konferencyjne. Projekt architektoniczny stworzyła poznańska pracownia Ultra Architects, a projekt wnętrz wrocławskie Q2 Studio. Wspólnym mianownikiem resortów należących do sieci Nickel mają być architektura czerpiąca inspirację z lokalnego otoczenia oraz biofiliczny (odnoszący się do otaczającej natury) design.

W przypadku inwestycji Nickel Resort & Spa w Grzybowie wyraźne będą nadmorskie akcenty na elewacjach: motyw rybiej łuski oraz balkony inspirowane vintage’owymi koszami plażowymi w nowoczesnym wydaniu. Wejście roślinności i innych elementów przyrodniczych do wnętrza budynku, zgodnie z zasadami biofilii, ma być elementem wyróżniającym obiekty Nickel. Nickel Development to poznańska firma działająca na rynku od 25 lat. Wcześniej wybudowała m.in. w Kołobrzegu obiekt Koło Brzegu z 96 apartamentami inwestycyjnymi, którymi zarządza Rent-like-home. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *