W Warszawie ruszył pierwszy w Polsce hotel sieci Barceló   OTWARCIA

Przy Elektrowni Powiśle otwarty został pierwszy w Polsce 4-gwiazdkowy hotel hiszpańskiej sieci Barceló. Oferuje 151 pokoi, restaurację na 120 osób, lobby bar, sześć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 380 m kw., a jego wizytówką ma stać się sky bar z basenem na dachu.

Fot. Modzelewski & Rodek

Plany otwarcia hotelu ogłoszone zostały jeszcze w 2019 r., wówczas pod niżej pozycjonowaną marką sieci – Occidental, a obiekt ruszyć miał w 2021 r. Jednak pandemia pokrzyżowała plany i w 2021 r. dopiero rozpoczęła się budowa nowego obiektu o powierzchni 7,3 tys. m kw. przy zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego, który domyka całą przestrzeń kompleksu Elektrowni Powiśle od strony Wisły.

Wizualizacja

Barceló Hotel Group jest jedną z 30 największych sieci hotelarskich na świecie z ok. 250 hotelami w 22 krajach (w tym ok. 130 hoteli w ramach przejęcia w 2017 r. operatora Crestline Hotels & Resorts, zarządzającego w USA hotelami pod różnymi brandami). Ma w swoim portfolio obiekty pod czterema markami: Royal Hideaway Luxury, Barceló, Occidental i Allegro Hotels. Pod marką Barceló działa ok. 100 hoteli, z czego ponad połowa w Hiszpanii. W skład Grupy Barceló wchodzi też biuro turystyczne Avoris z ponad 700 oddziałami.

Wizualizacja

Budynek hotelu zaprojektowała pracownia APA Wojciechowskich, która odpowiadała za projekt rewitalizacji Elektrowni Powiśle. Jak tłumaczył Michał Sadowski, architekt z APA Wojciechowski, przy rozpoczęciu inwestycji, bryła „nie będzie ani powtarzać architektury biurowców, które zaprojektowaliśmy w elektrowni, ani udawać zabytkowych obiektów. Ale będzie pasować i do starej, i do nowej części kompleksu, spinając go pewną klamrą”. Inwestorem hotelu i całego kompleksu jest fundusz Tristan Capital Partners.

Fot. REDHATT, skyscrapercity.com

– Budynek hotelu stanowi symboliczne zakończenie prac budowlanych w całym kompleksie. Od tego momentu rozpoczynamy nowy rozdział w realizacji naszego projektu, który zyskał już ostateczny kształt i charakter – mówi Victoria Yakubenko z funduszu Tristan Capital Partners..


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *