Podsumowanie IV edycji projektu SamoDZIELNI

Zakończyła się IV edycja projektu Fundacji PFR SamoDZIELNI, której partnerem jest Polski Holding Hotelowy. W jego efekcie kolejna grupa młodzieży dorastającej w pieczy zastępczej otrzymała realne wsparcie w procesie przygotowania do rozpoczęcia życia zawodowego. Kilku uczestników projektu odbędzie staż w hotelach Grupy PHH.

29 uczestników, 40 godzin warsztatów, 45 godzin indywidualnych konsultacji, 20 zaangażowanych wolontariuszy ekspertów, w tym 14 wolontariuszy mentorów tak w liczbach przedstawia się IV edycja projektu SamoDZIELNI.

Wspieranie projektu SamoDZIELNI Fundacji PFR jest dla naszej firmy niezwykle ważne. Wkraczanie w dorosłość to kluczowy okres w życiu młodych ludzi, dlatego też chcemy pokazać, że jedną z możliwości wyboru ścieżki zawodowej jest hotelarstwo, gdzie można rozwijać się, awansować i spełniać swoje pasje – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. – Tym bardziej cieszymy się, że kilku uczestników projektu zgłosiło się do nas, aby odbyć staż w naszych hotelach. Życzymy im, aby ten czas wykorzystali jak najlepiej dla swojego rozwoju i liczymy na to, że może choć dla części z nich będzie to początek kariery w branży hotelarskiej.

PHH zapewnił wszystkim uczestnikom programu oraz ich opiekunom noclegi w 5-gwiazdkowym hotelu Regent w Warszawie, położonym w samym centrum miasta, obok traktu królewskiego. Oprócz zakwaterowania, PHH zorganizował wspólną kolację dla SamoDZIELNYCH oraz wolontariuszy, którzy byli mentorami w tej edycji projektu. W ramach wsparcia młodych ludzi przedstawiciele PHH przygotowali też warsztaty na temat możliwości kariery w branży hotelarskiej i turystycznej, a także zaproponowali uczestnikom projektu płatne staże zawodowe w swoich hotelach na terenie całej Polski.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR po raz czwarty wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Do tej pory z programu skorzystało ponad 100 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *