Piąty etap Bel Mare w Międzyzdrojach z pozwoleniem na użytkowanie

W kompleksie Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach piąty etap z 237 apartamentami w dwóch budynkach otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym w całym zespole będzie już ponad 1 tys. apartamentów i pokoi hotelowych, a w 2026 r. planowane jest ukończenie dużego aquaparku.

Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort oferuje apartamenty o powierzchni od 26 do 144 m kw. i 10 lokali użytkowych. Dopełnieniem inwestycji będzie uliczka z kawiarniami i restauracjami. Nowa część połączona jest z wcześniejszymi etapami inwestycji łącznikami, tworząc zamkniętą całość. Na wewnętrznym patio znajdzie się zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club.

Przy głównym wejściu będzie znajdowała się pierwsza w Międzyzdrojach pralnia samoobsługowa. Pierwszy budynek, w kształcie litery C z 215 apartamentami i siedmioma lokalami użytkowymi, obejmuje sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne z garażem. Jego kolorystyka utrzymana jest w jasnych tonacjach z akcentami nawiązującymi do elementów drewnianych. Wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70 proc. dachu pokryte zostanie panelami fotowoltaicznymi. Drugi budynek, z 21 mieszkaniami i trzema lokalami, obejmuje cztery kondygnacje naziemne, a jego zwieńczeniem są skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego.

Obiekt utrzymany jest stonowanej kolorystyce i pokryty płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi, co nadawać ma mu nowoczesny wygląd, jednocześnie nawiązujący do starych kamienic. Wyróżnikiem apartamentów w nowej części są przestronne tarasy – największe mają powierzchnię do 113 m kw. Budowa kompleksu Bel Mare & Aqua Resort rozpoczęła się w 2017 r., a od 2019 r. co roku latem uruchamiana jest kolejna część.

Wraz z najnowszą częścią to ok. 1030 pokoi i apartamentów w sześciu połączonych budynkach oraz m.in. dwie restauracje, SPA, część basenowa, konferencyjna, kilka stref zabaw dla dzieci, dwupoziomowa sala gier Game Port oraz zewnętrzny park wodny. Inwestycja zlokalizowana w sercu Międzyzdrojów, 450 m od plaży i molo, chce być przykładem odpowiedzialnego projektowania przestrzeni miejskiej, uwzględniającego potrzeby zarówno wypoczywających turystów, jak i lokalnej społeczności. – Bel Mare & Aqua Resort jest projektem unikatowym, nie tylko pod kątem przemyślanej architektury czy infrastruktury, ale również dlatego, że stworzyliśmy zupełnie nową, funkcjonalną przestrzeń.

Rejon ten, wcześniej niezagospodarowany, stał się turystyczno-administracyjnym sercem Międzyzdrojów. Powstała zupełnie nowa tkanka miejska, a także jeden z największych obiektów hotelowych z 736 apartamentami i blisko 300 pokojami hotelowymi oraz nowe centrum administracyjne miasta w postaci ratusza – mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura Ako Architekci, które zaprojektowało całość.

Inwestorem i generalnym wykonawcą budynku jest firma Grupa Deweloperska Prestige. – Bel Mare & Aqua Resort wraz z nowo powstającym aquaparkiem staje się jednym z największych resortów w Polsce, oferującym atrakcyjny i kompleksowy wypoczynek polskim i zagranicznym rodzinom – podsumowuje Piotr Siwiec, dyrektor handlowy Prestige.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *