Nino Rosenlund dyrektorem generalnym NYX Hotel War

Dyrektorem generalnym NYX Hotel Warsaw sieci Leonardo Hotels został pochodzący z Danii Nino Rosenlund. Ma 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, z czego połowę na stanowiskach dyrektora generalnego. Od 2007 r. związany był z siecią Radisson Hotel Group, gdy objął stanowisko zastępcy dyrektora Radissona SAS we Frankfurcie nad Menem.

W 2008 r. został dyrektorem generalnym Radissona Blu w Krakowie. W 2015 r. wrócił do Danii, gdzie został dyrektorem Radissona Blu w Aarhus, a w połowie 2017 r. zaczął zarządzać Radissonem Blu w Pekinie.

Na początku 2019 r. powrócił do Polski jako dyrektor generalny otwieranego Radissona Blu Hotel & Residences Zakopane, a w 2021 r. zarządzał hotelem Park Inn by Radisson w Katowicach. Pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie, a doświadczenie zdobywał też w działach F&B, m.in. w Novotel Dubai i Crown Plaza Bukareszt. – Od samego początku razem z moim zespołem mocno podkreślamy niezwykłość marki NYX, która podbiła już serca wielu Polaków i obcokrajowców – mówi Paulina Kołodziejczyk, multi property manager Leonardo Hotels Poland, która dotąd łączyła swoje obowiązki z zarządzaniem warszawskim NYX Hotelem od jego wprowadzenia na rynek w 2021 r. – Jest dla nas niezmiernie ważne, by ten fantastyczny koncept nigdy „nie spał” i nie miał sobie równych.

Dlatego do tej współpracy mogłam zaprosić tylko jednego człowieka. Nino Rosenlund gwarantuje elastyczne podejście w zarządzaniu, a zarazem wysoki poziom gościnności. Jestem zaszczycona, że możemy ponownie ze sobą współpracować i że zdecydował się wziąć udział w budowaniu struktur Leonardo Hotels w Polsce.

4-gwiazdkowy NYX Hotel Warsaw znajduje się w kompleksie Varso obok Dworca Centralnego. Oferuje 331 pokoi, z których 31 to apartamenty, pięć modułowych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni blisko 520 m kw. Ofertę baru i restauracji Clash na pierwszym piętrze uzupełnia roof top bar Ether. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *