Krzysztof Jędrocha dyrektorem regionalnym IGHP w Małopolsce   PERSONALIA

Krzysztof Jędrocha, dyrektor hotelu Wyspiański w Krakowie, został powołany na stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie małopolskim.

Z branżą turystyczno-hotelarską związany jest od lat 80. W latach 1983-1985 pracował w krakowskim oddziale Biura Podróży i Turystyki Almatur na stanowiskach głównego księgowego i zastępcy dyrektora ds. administracyjnych. Przez kolejne sześć lat  w krakowskim oddziale BPiT Logostour na stanowiskach zastępcy i dyrektora oddziału biura. Od 1991 r. do dziś zajmuje stanowiska wiceprezesa zarządu Spółki JANPOL SA oraz dyrektora ds. handlowych hotelu Wyspiański w Krakowie. W latach 2005-2006 był prezesem zarządu spółki JANPOL Incoming Touroperator. Od 2006 r. zasiada w jej radzie nadzorczej. Od 1995 r. jest także wiceprezesem zarządu spółki Symposium Cracoviense (organizacja konferencjii  kongresów).

W latach 1993-2000 członek władz naczelnych organów Polskiej Izby Turystyki. W latach 1992-1996 współzałożyciel i członek władz Krakowskiej Izby Turystyki, w tym w latach 1993-1996 wiceprezes. W latach 2005-2019 pracował na rzecz Fundacji Polish Prestige Hotels, w tym od 2008 roku jako członek zarządu, a w latach 2016-2019 r. jej prezes. Od 2021 r. członek Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia branżowe, w tym Brązowy Krzyż Zasługi, odznaczenie „Honoris Gratia” przyznawane przez prezydenta Krakowa osobom zasłużonym dla miasta, Odznakę honorową „Za Zasługi dla Turystyki” przyznawaną przez ministra właściwego ds. turystyki. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji, specjalizacja Ekonomika i Organizacja Badań Naukowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny).

– Nowa funkcja oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność za budowanie silnej pozycji IGHP oraz branży hotelowej w regionie i mieście Krakowie. Jako dyrektor regionalny będę dążyć do jeszcze większej integracji branży wokół realizacji celów IGHP – mówi Krzysztof Jędrocha. Na stanowisku dyrektora regionalnego IGHP zastąpił Annę Gasińską, która tę funkcję pełniła od 2019 r.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *