Nowi szefowie F&B i kuchni w InterContinental Warszawa   PERSONALIA

Do zespołu hoteli InterContinental Warszawa dołączył Marcin Lachowicz, który obejmuje stanowisko kierownika działu gastronomii, a Grzegorz Krupa awansował na stanowisko szefa kuchni hotelu.

Marcin Lachowicz, posiadający 25-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, zdobywał umiejętności pracując dla międzynarodowych sieci hotelowych, takich jak Radisson, Accor i Starwood. Jego kariera hotelarska rozpoczęła się w 1998 r. w Radisson SAS Szczecin. W 2006 r. rozpoczął pracę w hotelu Sheraton Poznań, gdzie pełnił funkcję food & beverage supervisora. W 2008 r. przeniósł się do hotelu Novotel Poznań, gdzie objął stanowisko food & beverage managera. W 2009 r. powrócił do Sheraton Poznań, gdzie przez kolejne 10 pełnił funkcję food & beverage managera. W 2022 roku dołączył do sieci IHG Hotels & Resorts jako food & beverage manager w Holiday Inn Warsaw City Center.  Teraz na stanowisku kierownika gastronomii w InterContinental Warszawa będzie odpowiedzialny za efektywne zarządzanie działem gastronomii, planowanie strategii oraz budżetowania dla wszystkich outletów.

Grzegorz Krupa ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży. W 2005 r. został szefem restauracji The Art of Caviar and Sushi w warszawskim hotelu Marriott. Od 2012 r. jest związany z hotelem InterContinental Warszawa, gdzie zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach. W 2014 r. został senior sous chefem w restauracji Platter by Karol Okrasa, a od 2019 r. pełnił w niej funkcję szefa kuchni. We współpracy z z Karolem Okrasą brał udział w wielu projektach promujących polską kuchnię na arenie międzynarodowej, takich jak udział w EXPO w Mediolanie oraz Targach SIAL w Szanghaju. W nowej roli szefa kuchni hotelu InterContinental Warszawa zarządza zespołem kulinarnym w restauracjach: Platter by Karol Okrasa, DownTown Restaurant, +OneBar oraz w dziale bankietów. Jego głównym zadaniem jest dbanie o najwyższe standardy kulinarne oraz tworzenie wyjątkowych menu, które będą zaspokajały oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *