14. Qubus Hotel

29 kwietnia pierwszych gości przyjął 4-gwiazdkowy Qubus Hotel w Bielsku-Białej, który mieści się w kompleksie handlowo-usługowym Sfera. Hotel oferuje 122 pokoje, 300 mkw. pow. konferencyjnej i restaurację 4Elements. To 14. obiekt należący do tej, czwartej pod względem liczby hoteli w Polsce, sieci.

Hotel, podobnie jak i inne obiekty tej sieci, nastawia się głównie na klientów biznesowych, ale liczy też, że lokalizacja z jednej strony u podnóża Beskidów, a z drugiej przy galerii handlowej ściągnie też gości indywidualnych. – Niezwykle istotnym segmentem jest biznes, który zna naszą markę i ceni standard sieci Qubus – tłumaczy Joanna Garner, dyrektor hotelu, która wcześniej otwierała Qubusa w Kielcach. – W Bielsku chcemy jednak iść dalej i zachęcać turystów do odwiedzin miasta i regionu. Naszą ambicją jest aktywna promocja Podbeskidzia. Dobrze zlokalizowany hotel jest przecież doskonałą bazą wypadową. Bielski hotel jest dzierżawiony przez sieć Qubus od spółki Bielsko Business Center 2, inwestora otwartej w 2009 roku Galerii Sfera 2, która powstała na terenach dawnej bielskiej fabryki włókienniczej. Wraz z uruchomioną jeszcze w 2001 roku Galerią 1 oferuje ponad 300 sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych i rozrywkowych oraz multipleks kinowy. W kompleksie powstać ma też 100 apartamentów mieszkalnych. Umowę dzierżawy hotelu podpisano na 20 lat. Sieć Qubus Hotel rozpoczęła działalność w 1996 roku otwarciem hotelu w Zielonej Górze.

W 2000 roku powstał następny hotel w Gorzowie Wlkp, a przez następnych pięć lat otwierano obiekty na Dolnym i Górnym Śląsku (m.in. we Wrocławiu i Katowicach). W 2006 roku Qubus rozpoczął ekspansję w innych regionach, otwierając hotele w Krakowie, Łodzi i Kielcach, a w 2009 roku w Gdańsku. Obecna strategia rozwoju Qubusa zakłada ekspansję sieci przez długoletnie umowy-dzierżawy obiektów zlokalizowanych w atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym lub turystycznym miastach Polski powyżej 100 tys. mieszkańców. Hotel w Bielsku jest trzecim obiektem, który wszedł do sieci na tej zasadzie, po hotelu w Gdańsku i Katowicach, na którego prowadzenie Qubus wygrał konkurs. Kolejny hotel ze 120 pokojami powstać ma w przyszłym roku w Poznaniu, a w planach jest też Bydgoszcz i Rzeszów.

Qubus przymierzał się też do otwarcia hotelu w Warszawie, ale na razie nic z tych planów nie wychodzi. Obecnie jest to czwarta po Orbisie, Gromadzie i Grupie Hotelowej WAM, sieć w Polsce pod względem liczby hoteli i szósta, po Orbisie, Gromadzie, Gołębiewskim, Starwood Hotels i Vienna International, pod względem liczby pokoi. W 2001 roku do sieci weszła norweska spółka Caiano AS, która w 2007 roku została głównym właścicielem Qubus Hotel. Najważniejszymi dziedzinami, w których firma aktywnie działa, to transport morski, nieruchomości oraz hotele i rybołówstwo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *