Szkielet w centrum Warszawy sprzedany

17-piętrowy szkielet budynku w centrum Warszawy, w którym powstać miał hotel sieci Hotel System został sprzedany za… 5 tys. zł spółce S.B. Fifth Project Cyprus Ltd. należącej do austriackiego dewelopera S+B.

 

To był prawdziwy węzeł gordyjski. Hipoteka nieruchomości była obciążona wielomilionowymi roszczeniami zgłoszonymi przez aż 90 firm − powiedział w rozmowie z „Gazetą Stołeczną” Franz Bauer, jeden z głównych udziałowców S+B. Spółka spłaci wierzycieli tej inwestycji. − Dostaliśmy 10 mln zł, o które się ubiegaliśmy – potwierdził Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu. Budowa 17-piętrowego hotelu rozpoczęła się u zbiegu Wspólnej i Chałubińskiego koło Marriotta pięć lat temu. Inwestorem była sieć Hotel System należąca do krakowskiej firmy deweloperskiej Salwator, która wpadła w kłopoty finansowe.

 

Nieoficjalnie mówiło się, że powstać miał tam hotel marki DoubleTree by Hilton (wcześniej Hotel System podpisał umowę franczyzową na otwarcie Hilton by Garden Inn na Mokotowie. Ta inwestycja również stanęła kilka lat temu w miejscu). Na początku 2009 roku budowa zatrzymała się, a na działce został niewykończony 17-piętrowy żelbetowy szkielet. Austriacka firma nie podjęła jeszcze decyzji czy rozbierze budowlę, czy ją przeprojektuje. − W tej chwili skłaniamy się ku wykończeniu istniejącego szkieletu. Ale nie wykluczamy także jego rozbiórki, jeżeli projektanci uznaliby, że jest niefunkcjonalny i to byłoby prostsze wyjście − mówi Bauer. S + B buduje w Warszawie biurowiec Zebra Tower przy Rondzie Jazdy Polskie. Na razie nie zdecydowała czy otworzy tam hotel, czy biurowiec.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *