Ekologiczne Medical SPA w Polanicy

Latem planowane jest otwarcie pierwszego 4-gwiazdkowego hotelu w Polanicy-Zdroju na Dolnym Śląsku. Bukowy Park Medical SPA z 38 pokojami znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, Pijalni Wód Mineralnych i Teatru Zdrojowego. W hotelu zastosowano wiele rozwiązań proekologicznych.

Architektura obiektu położonego w Kotlinie Kłodzkiej nawiązuje do XIXwiecznych kamienic, które zaadaptowano na potrzeby hotelu. Autentyczne, odrestaurowane elementy stanowić będą zarówno wystrój wnętrz jak i dekorację fasady budynku. Strefa Medical SPA, zgodnie z obecnymi trendami SPA & Wellness, oferować będzie zabiegi wykonywane w oparciu o produkty naturalne oraz szereg terapii z zakresu rehabilitacji, balneoterapii, kinezyterapii, laseroterapii i magnetoterapii. Ponadto znajdą się tam basen, jacuzzi, sauny i sala fitness. Restauracja serwować będzie dania regionalne i potrawy przyrządzone na bazie żywności organicznej. W hotelu znajdzie się też sala konferencyjna o pow. 100 mkw. W całym obiekcie dostępny będzie bezprzewodowy internet. Jako jedyny hotel w Kotlinie Kłodzkiej będzie też w całości klimatyzowany.

W obiekcie wdrożono szereg rozwiązań proekologicznych w zakresie ograniczenia zużycia energii, pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych czy zmniejszenia zużycia wody. Zainstalowano kolektory słoneczne do ogrzewania wody, „zielone dachy”, czyli dodatkową izolację termiczną uzyskaną dzięki odtworzeniu naturalnych warunków gruntowych na konstrukcji dachu, budynek będzie ogrzewany przez kotłownię gazową, co ogranicza emisję do środowiska substancji szkodliwych, wykorzystany będzie układ odzysku ciepła z wentylacji mechanicznej (rekuperacja) oraz urządzenia ograniczające zużycie wody, takie jak baterie i spłuczki bezdotykowe lub z ogranicznikami zużycia wody oraz baterie z termoregulacją w kabinach prysznicowych. Całość inwestycji w Bukowy Park wynosi ponad 10 mln zł, z czego 3,3 mln pochodzi z funduszy europejskich.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *