W centrum Kalisza powstaje nowy hotel

W Kaliszu rozpoczęto prace związane z adaptacją na hotel budynku pochodzącego z lat 50. XX wieku, który powstał jako Dom Partii PZPR, a ostatnio mieścił się tam bank Santander. Za inwestycją stoi m.in. jeden z najbogatszych Polaków, Paweł Marchewka. W ub.r. wydzierżawił on pod B&B Hotel budynek po banku Santander w centrum Poznania.

Budowa ma zostać zakończona do jesieni przyszłego roku. Inwestorem są dwie wrocławskie spółki: AP Marchewka Investment oraz Zandar Kowalczykowski. Ta pierwsza należy do Pawła Marchewki, założyciela i prezesa Techlandu, największego obok CD Projekt polskiego producenta gier komputerowych. Według najnowszych rankingów „Forbesa” i „Wprost” Marchewka jest na piątym miejscu wśród najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na 8,5 mld zł. W lipcu poinformował o sprzedaży 67 proc. akcji Techlandu chińskiemu koncernowi Tencent – największej firmie notowanej na giełdzie w Hongkongu. Wartości transakcji nie ujawniono, ale Techland według różnych szacunków jest wyceniany na ok. 2,5 mld dol. W 2022 r. miał 1,12 mld zł przychodu i 747 mln zł zysku netto. Paweł Marchewka w ubiegłej dekadzie zaczął też inwestować w rynek nieruchomości, kupując m.in. budynki należące wcześniej do banku BZ WBK (przekształconego potem w Santander Bank), którym zarządzał do 2015 r. Mateusz Morawiecki. W ub.r. w jednym z takich budynków, przy pl. Wolności w Poznaniu, otwarty został B&B Hotel ze 159 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *