Nino Rosenlund city general managerem NYX Hotel i Leonardo Royal w Warsawie   PERSONALIA

Nino Rosenlund, który w czerwcu został dyrektorem generalnym NYX Hotel Warsaw, we wrześniu poszerzył zakres swoich obowiązków zostając city general managerem obydwu hoteli sieci Leonardo w Warszawie.

Pochodzący z Danii Nino Rosenlund ma 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, z czego połowę na stanowiskach dyrektora generalnego. Od 2007 r. związany był z siecią Radisson Hotel Group, gdy objął stanowisko zastępcy dyrektora Radisson SAS we Frankfurcie nad Menem. W 2008 r. został dyrektorem generalnym Radisson Blu w Krakowie. W 2015 r. wrócił do Danii, gdzie został dyrektorem Radissona Blu w Aarhus, a w połowie 2017 r. zaczął zarządzać Radissonem Blu w Pekinie. Na początku 2019 r. powrócił do Polski jako dyrektor generalny otwieranego Radissona Blu Hotel & Residences Zakopane, a w 2021 r. zarządzał hotelem Park Inn by Radisson w Katowicach. Pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie, a doświadczenie zdobywał też w działach F&B, m.in. w Novotel Dubai i Crown Plaza Bukareszt. 

4-gwiazdkowy NYX Hotel z 331 pokojami, w tym 31 apartamentami, znajduje się w kompleksie Varso Place obok Dworca Centralnego. Oferuje pięć modułowych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni blisko 520 m kw., bar i restaurację Clash na pierwszym piętrze oraz roof top bar Ether na 19. piętrze. Również 4-gwiazdkowy Leonardo Royal przy ul. Grzybowskiej oferuje 178 pokoi, w tym 11 apartamentów, sześć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 450 m kw., bar i  restaurację dla 120 osób


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *