W Szklarskiej Porębie Holiday Inn Resort ruszy zimą

Holiday Inn Resort, będący częścią kompleksu Happy Valley, który wcześniej funkcjonował pod nazwą Horizon Hotel & Resort, według deklaracji inwestora otwarty ma zostać do końca roku. W drugim etapie planowane jest otwarcie w 2025 r. hotelu pod kolejną marką sieci IHG – 5-gwiazdkowego voco Resort.

Inwestycja wrocławskiej firmy budowlano- archeologicznej AKME na 1,5-hektarowej działce, z czego 0,6 ha przeznaczone będzie na funkcje rekreacyjne, rozpoczęła się w połowie 2020 r. W pierwszym etapie powstaje budynek ze 157 pokojami i apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. W połowie 2021 r. podpisano umowę z siecią IHG na wprowadzenie jednej części z 87 pokojami pod markę Holiday Inn Resort, a kolejnych 70 działać będzie pod nazwą HI Apartments. W częściach wspólnych znajdą się restauracja, lobby bar oraz strefa SPA & wellness m.in. z basenami wewnętrznym i zewnętrznym oraz saunami.

W 2022 r. rozpoczęto budowę drugiego etapu ze 115 apartamentami i podpisano umowę z siecią IHG na markę voco Resort. W obiekcie działać ma m.in. własny browar, whisky bar i wine bar, restauracja i część konferencyjna. Obecnie wznoszona jest bryła obiektu. Za projekt architektoniczny odpowiada Q2 Studio, wnętrza przygotowuje pracownia Tremend, będąca też inwestorem zastępczym, a generalnym wykonawcą jest PORR. Operatorem kompleksu będzie firma Karkonosze Resort Management. W Szklarskiej Porębie powstaje też Tremonti Spa & Conference z 268 pokojami, którego budowa ogłoszona została jeszcze w 2019 r., jako pierwszego w Polsce obiektu pod marką Hôtels & Préférence sieci Louvre Hotels Group. Zarządzać nim będzie Condo.pl, które jest też operatorem Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu oraz otwartego w ub.r. Mercure w Szklarskiej Porębie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *