Choice Hotels chce kupić sieć Wyndham. Za 7,8 mld dolarów   ŚWIAT

Choice Hotels podał do publicznej wiadomości najnowszą ofertę zakupu sieci Wyndham, opiewającą na 7,8 miliarda dolarów w gotówce i akcjach, po tym jak ten drugi zdecydował się odejść od rozmów o fuzji, wstrzymując sześciomiesięczne dyskusje na temat stworzenia amerykańskiego giganta hoteli budżetowych. 

Wyndham Grand Kraków Old Town zarządzany przez Dobry Hotel

Oferta Choice to 90 dolarów za akcję, w tym 49,50 dolarów w gotówce, a reszta w akcjach.  Propozycja obejmuje również przyznanie Wyndhamowi dwóch miejsc w zarządzie połączonej firmy.

Choice pierwszą propozycję przejęcia Wyndhama złożył w kwietniu z ofertą 80 dolarów za akcję, którą później podniósł do 85 dolarów w maju, ostatecznie jednak nie udało się osiągnąć porozumienia.

Zarządzający około 7 500 hotelami w 46 krajach Choice, stara się wchłonąć znacznie większą sieć Wyndham, która prowadzi prawie 9300 hoteli pod wieloma markami, w tym Days Inn, Howard Johnson, La Quinta, Ramada, Super 8 i Travelodge, głównie w USA.

Wyndham, z siedzibą w Parsippany w stanie New Jersey, odnotował w zeszłym roku zysk w wysokości 355 milionów dolarów przy przychodach w wysokości 1,5 miliarda dolarów.

Jak informuje Reuters, na poniedziałkowym zamknięciu Choice miał całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 6,29 miliarda dolarów, podczas gdy kapitalizacja Wyndham wynosiła 5,82 miliarda dolarów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *