Aquapark w Międzyzdrojach przy Bel Mare & Aqua Resort wychodzi spod ziemi   INWESTYCJE

Aquapark w Międzyzdrojach, realizowany w ramach kompleksu Bel Mare & Aqua Resort oferującego już ponad 1 tys. pokoi i apartamentów, wychodzi z poziomu gruntu. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, szacuje koszt budowy wraz z wyposażeniem na ponad 150 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do 2026 roku.

 Prace przy budowie aquaparku w Międzyzdrojach idą zgodnie z planem, tam, gdzie w przyszłości będą strefy basenowe i rekreacyjne, dziś wylewane są posadzki. Powierzchnia płyty fundamentowej to ok. 3,8 tys. m kw. i ok. 2,2 tys. m³ betonu. W gruncie znalazły się 693 betonowe pale o wadze setek ton. Wylano już 70 proc. chudego betonu i wykonano 30 proc. płyty fundamentowej. – Prowadzone są prace przy betonowaniu, jak również roboty instalacyjne. W ostatnich dniach odbył się montaż żurawia wieżowego. Wykonywane było zbrojenie płyty dennej, prowadzono także roboty związane z wykonaniem izolacji przeciwwodnej i termicznej ścian fundamentowych poniżej poziomu terenu. – informuje Piotr Krawczyk, kierownik budowy Aquaparku.

 Aquapark w Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach będzie obiektem wielofunkcyjnym – powstaną następujące strefy:

 • strefa rekreacji wodnej (basen, wodny plac zabaw, jacuzzi, kompleks ponad 500 metrów zjeżdżalni wodnych),
 • strefa zewnętrzna (basen zewnętrzny, strefa dla dzieci z zewnętrznym placem zabaw, zjeżdżalnie),
 • strefa rehabilitacji i body shaping (drenaż limfatyczny, kriopoliza, hydromasaż, tlenoterapia),
 • strefa odnowy biologicznej SPA & wellness, 
 • siłownia i fitness,
 • strefa usługowo-restauracyjna (bary i lekkie przekąski oferowane będą także w strefie basenowej),
 • centrum konferencyjne o powierzchni blisko 1,5 tys. m kw.. w którym znajdą się m.in. multifunkcjonalne sale wysokości 5,5 m,
 • top bar z tarasem widokowym na dachu.

Cały kompleks połączony zostanie funkcjonalnymi łącznikami, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przejście suchą stopą z miejsca pobytu do strefy atrakcji. Powierzchnia całkowita budynku wynosić będzie ponad 17,4 tys. m kw.


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Aquapark w Międzyzdrojach przy Bel Mare & Aqua Resort wychodzi spod ziemi

 1. Może najpierw lepiej jak wypłacą godne i legalne pensje pracownikom, a potem zajmą się powiększaniem obozu pracy jakim jest cały hotel!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *