Luiza Olszewik Hotelarzem Roku 2023 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego   KONFERENCJE "HOTELARZA"  PERSONALIA

Luiza Olszewik, dyrektor generalna hotelu St. Bruno w Gizycku, została wybrana przez 25-osobową kapitułę konkursu Hotelarze Roku 2023, zwycięzcą w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego.

Luiza Olszewik zarządza jednym z najlepszych hoteli na trudnym rynku jakim są Mazury, rozwijając z wielką siłą działalność hotelu po pandemii. To hotel z jedną z najwyższych średnich cen i obłożeniem w tym regionie. W tym sezonie wakacyjnym osiągnął obłożenie wyższe o 7 pkt. proc. niż w bardzo udanym dla Mazur ubiegłym roku, gdy nie miały one tak dużej konkurencji ze strony ofert zagranicznych wakacji jak w tym roku. Osiągnęła obroty wyższe niż w ubiegłym roku o ok. 15 proc., mimo trudniejszego rynku, bo też bez bonu turystycznego. Już w ub.r. średnie ceny były o 47 proc. wyższe z segmentu gości indywidualnych i prawie 60 proc. ze wszystkich segmentów niż przed pandemią, a w tym wyniki przekroczyły ubiegłoroczne. Średnia cena w tym sezonie wakacyjnym wynosiła 740 ze wszystkich segmentów i 840 zł z dominującego segmentu gości indywidualnych, a w sezonie 2022 odpowiednio 655 zł i 720 zł., natomiast przed pandemią w rekordowym roku 2019 - 465 zł i 570 zł. Dba o rozwój oferty hotelu, m.in. stworzyła stanowiska guest experience managera, który na bieżąco dba o relacje z gośćmi i buduje ich doświadczenie na miejscu, oferta powiększyła się też o siłownię w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby gości oraz dodatkową saunę parową. Wprowadziła hotel do organizacji Polskie Hotele Niezależne i mocno angażuje się na rzecz branży hotelarskiej.  

Wyboru Hotelarzy Roku na podstawie nadesłanych zgłoszeń z uzasadnieniami i swojej obserwacji rynku dokonuje 25-osobowa Kapituła składająca się z najważniejszych postaci polskiego hotelarstwa: szefów największych firm hotelarskich w Polsce, dyrektorów ds. rozwoju sieci międzynarodowych, doradców, prezesów organizacji branżowych oraz laureatów poprzedniej edycji konkursu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *