30 polskich hoteli z rekomendacją Michelin   ANALIZY I RAPORTY

Twórcy Przewodnika Michelin stworzyli listę rekomendowanych hoteli i obiektów noclegowych na całym świecie, które zostaną wyróżnione Kluczem Michelin – przyznawanym miejscom oferującym najbardziej wyjątkowe doświadczenia hotelowe. Pierwsze hotele i obiekty noclegowe otrzymają Klucz w przyszłym roku, a już obecnie goście mogą rezerwować nocleg w obiektach rekomendowanych (w tym 10 w Warszawie, 13 w Krakowie, 3 w Poznaniu oraz w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu, a także Galery 69 na Mazurach). Wśród rekomendowanych obiektów aż 7 to hotele PURO, a także po 3 działające pod markami Grupy Accor, Marriott i IHG.

Rekomendację wśród hoteli warszawskich otrzymały: Intercontinental, Radisson Collection, Sofitel Victoria, Nobu, Westin, Mamaison Le Regina, Bristol Luxury Collection, H15, Puro Centrum i Indigo Nowy Świat. Z Krakowa: Mercure Fabryczna, Ester, Warszauer, Indigo, Bachleda Luxury MGallery, Stary, Sheraton Grand, Copernicus, Bonerowski, Pod Różą, Puro Stare Miasto, Puro Kazimierz i Queen Boutique. W Poznaniu rekomendacją pochwalić się mogą: City Solei, Liberte 33 i Puro Stare Miasto.

Podobnie jak w przypadku restauracji, w Przewodniku MICHELIN znajdą się niezależne rekomendacje hoteli, które mogą same w sobie stanowić cel podróży. Po czterech latach pracy inspektorów Przewodnika MICHELIN powstała nowa selekcja ponad 5 tys. obiektów w 120 krajach.

W odpowiedzi na obecne tendencje do standaryzacji miejsc noclegowych pod względem designu czy wystroju wnętrza, Przewodnik MICHELIN rekomenduje podróżnym hotele, które wyróżniają się w takich aspektach jak: architektura, profesjonalny zespół, wyjątkowy charakter. Wybór miejsc, które znalazły się w zestawieniu, opiera się na pięciu kluczowych kryteriach:

  1. Lokalizacja, która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną;
  2. Doskonały wystrój wnętrz i projekt architektoniczny;
  3. Niepowtarzalne atmosfera i charakter miejsca;
  4. Najwyższa jakość obsługi gości i ich komfort podczas pobytu;
  5. Spójność między poziomem doświadczenia a zapłaconą ceną.

Takie podejście do oceny hoteli przez inspektorów Przewodnika MICHELIN ma trzy główne cele:

  • ułatwienie podróżnym odwiedzającym rekomendowane restauracje, aby ich kulinarne doświadczenie rozpoczęło się lub zakończyło niezapomnianym pobytem w hotelu.
  • wskazanie gościom miejsc z wyjątkowym charakterem, oferujących znacznie więcej niż tylko nocleg.
  • umożliwienie podróżnym wyboru i rezerwacji hoteli oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z pobytu na jednej niezależnej platformie, dostępnej także jako aplikacja na telefon.

Korzystanie z wersji online  Przewodnika MICHELIN oraz mobilnej aplikacji jest proste i intuicyjne - od planowania podróży po rezerwację hotelu.  W sekcji „Magazyn” użytkownicy mogą znaleźć inspirację przed kolejnymi wyjazdami , odszukać miejsce na nocleg przy użyciu narzędzia filtrującego, zarezerwować pokoje, dokonać płatności online oraz podzielić się swoimi doświadczeniami lub opinią – w jednym miejscu, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Platforma jest pozbawiona reklam, a użytkownicy mogą korzystać z obsługi klienta dostępnej przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu oraz z pomocy zespołu ekspertów,  którzy służą spersonalizowanymi wskazówkami, tak by każda podróż była niezapomniana.

W ramach stworzonej selekcji inspektorzy Przewodnika MICHELIN starają się wyróżnić miejsca, które podnoszą gościnność do rangi sztuki, zapewniając podróżnym absolutnie wyjątkowe doświadczenia.

- Klucz MICHELIN będzie jasnym i rzetelnym znakiem jakości dla podróżnych. Podobnie jak Gwiazdka MICHELIN wyróżnia restauracje osiągające mistrzostwo sztuki gastronomicznej, tak Klucz MICHELIN trafi do najbardziej wyjątkowych hoteli na całym świecie. To także uznanie  pracy zespołów profesjonalistów, którzy oddają się swojej pasji z entuzjazmem – tłumaczy Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy Przewodników MICHELIN.

Klucz MICHELIN będzie co roku przyznawany obiektom prowadzonym z niezwykłą wiedzą i zrozumieniem branży hotelarskiej. Wyróżnienie trafi do najlepszych miejsc po jednym lub kilku anonimowych pobytach przeprowadzonych przez inspektorów Przewodnika MICHELIN. Aktualnie zespoły ekspertów Przewodnika MICHELIN pracują na całym świecie, oceniając hotele i wybierając najlepsze z nich, tak aby w pierwszej połowie 2024 r. móc po raz pierwszy ogłosić laureatów Kluczy MICHELIN.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *