Nowy dyrektor operacyjny krakowskiego Stradom House Autograph Collection   PERSONALIA

Szymon Wąsowski, ostatnio związany ze Szczawnica Park Resort & SPA, został nowym dyrektorem operacyjnym 5-gwiazdkowego hotelu Stradom House Autograph Collection w Krakowie.

Z hotelarstwem i gastronomią związany jest od ponad 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w krakowskich restauracjach, jak Wentzl czy restauracja Szara. Współtworzył loung&koktajl bar Budda Bar. Ostatnich kilka lat zawodowo związany był ze Szczawnica Park Resort & SPA, gdzie zaczynał od roli managera F&B,
a przez ostatnie blisko dwa lata pełnił funkcję dyrektora operacyjnego.

- Szeroko pojęte hotelarstwo oraz gastronomię określam jako branżę gościnności. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe   ukształtowało we mnie silne podstawy serwisu oraz pracy z ludźmi. Pomimo wielkiej miłości do gór, swą zawodową pasję zdecydowałem się kontynuować w Stradom House. To duża przyjemność, ale również zobowiązanie, ponieważ jest to miejsce wyznaczające zupełnie nowe standardy, którego filozofia wykracza poza ogólnie postrzegane hotelarstwo. Cieszę się, że w Polsce powstał hotel, będący jednocześnie miejscem wymiany doświadczeń, umożliwiający obcowanie z kulturą i sztuką, oferujący najwyższej klasy usługi kulinarne. Dziś, z radością podejmuję się wyzwania, jakim jest współtworzenie i dbanie o rozwój Stradom House – mówi Wąsowski.

125-pokojowy, 5-gwiazdkowy hotel Stradom House, Autograph Collection ruszył w kwietniu tego roku. Oferuje m.in. dwie restauracje „z niespotykaną dotychczas w mieście ofertą kulinarną”, bar ulokowany wysokiej na 9 m dawnej kaplicy, SPA Sól oraz kolekcję sztuki.

Inwestorem obiektu jest Angel Properties i jest to drugi w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, po otwartym w listopadzie ub.r. obiekcie w Warszawie z 94 pokojami w pałacach Szaniawskich i Branickich przy Starówce oraz trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel w tym samym mieście.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *