Condohotel Czarna Góra szuka ratunku   INWESTYCJE

Spółka CGA Invest prowadzi rozmowy z podmiotami, które mogłyby być zainteresowane przejęciem działalności hotelarskiej w kompleksie hotelowym w Czarnej Górze – ustalił nieoficjalnie „Hotelarz”. Sam inwestor miałaby planować zakończenie tej działalności w związku ze stratami i zbyt wysokimi zobowiązaniami wobec właścicieli condo, a dotyczyć ma to około 300 lokali o szacunkowej wartości 150 mln zł, których umowy z gwarantowaną stopą zwrotu mają być właśnie rozwiązywane.

Jak poinformował w niedawnej informacji prasowej operator lokali wakacyjnych Sun&Snow, portfolio tej spółki za sprawą zawartych w ostatnim czasie porozumień poszerzy się nawet „o kilkaset nowych apartamentów w kompleksie Czarna Góra Resort”.

„Hotelarz” zapytał operatora, czy przejmując umowy z klientami, przejmuje też gwarancje zysków udzielane wcześniej przez spółkę CGA Invest. W odpowiedzi otrzymaliśmy wyjaśnienia prezesa Sun&Snow, Marcina Dumani, który argumentuje, że  „Najważniejsi są tu właściciele apartamentów, również ci posiadający umowy z gwarantowaną stopą zwrotu, którzy mają szansę zapoznać się z naszym sposobem działania i know-how w zakresie rynku najmu wypoczynkowego. Będziemy prezentować swój model współpracy, z którego będzie płynęło wiele korzyści dla właścicieli. Jesteśmy przekonani, że w perspektywie czasu pozwoli to zwiększyć obroty i zyski właścicielom apartamentów.

W odpowiedzi na pytanie, czy każdy z właścicieli lokali będzie mógł samodzielnie podjąć decyzję dotyczącą wyboru operatora, usłyszeliśmy, że „Współpraca z Sun & Snow jest decyzją właścicieli i jest w pełni dobrowolna. Nie ingerujemy na żadnym etapie w kwestie związane z dotychczasowym funkcjonowaniem umów między deweloperem i właścicielami – informuje szef Sun&Snow. -Liczymy, że większość właścicieli zdecyduje się na współpracę z nami, dzięki czemu będą mogli odnieść wiele korzyści zarówno jeśli chodzi o stronę rezerwacyjną jak i obsługę procesu najmu, czy obsługę klienta. Oferta skierowana jest do wszystkich właścicieli apartamentów w Czarna Góra Resort”.

Z kolei spółka CGA Invest, pytana przez nas m.in. o planowany termin zakończenia działalności, nie odpowiedziała na pytania.

Czarna Góra Resort to blisko 60 hektarów terenów. Spółka kontrolowana jest przez osoby związane z wcześniej z wrocławskim deweloperem As-Bau. Kompleks ten jest jednym z największych ośrodków narciarskich na Dolnym Śląsku. W jego ramach powstały: apartamenty Czarna Góra w sześciu budynkach z 243 jednostkami, aparthotele Czarna Góra (143), Czarna Perła (80) i Biała Perła (125). W ubiegłym roku zapowiadano także budowę 125 pokojowej Białej Perły ll, jednak na razie prace przerwano po wykonaniu wstępnych robót ziemnych.

W zakresie jednej z inwestycji w kompleksie w przeszłości prowadzone było postępowanie UOKiK, o czym informowaliśmy TUTAJ.

(ZS)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Condohotel Czarna Góra szuka ratunku

  1. Tylko dlaczego infrastruktura narciarska tego miejsca dalej taka jest jak ca. 10 lat temu ?. Jedna „lukstorpedowa” inwestycja to za mało. Prawdziwi fani narciarstwa się z każdym rokiem zniechęcają. Teren narciarski jest niedoinwestowany bo właściciele kasę chcą czochrać tylko na nieruchomościach… Ot i cały problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *