Rewolucja w branży hotelarskiej i turystyce!   MATERIAŁ PARTNERA

Rewolucja dokonuje się na naszych oczach. Głęboka metamorfoza zachodzi dzięki mikroelektromobilności, a rower z napędem elektrycznym zajmuje centralne miejsce w tym procesie.

Z początkiem października 2023 Komisja Europejska wspólnie z Parlamentem Europejskim i Radą Europejską przyjęła deklarację wytyczając kierunki wspierania ruchu rowerowego w Europie. Oficjalnie potwierdzono postulaty na temat wyzwań klimatycznych, społecznych i zdrowotnych, a także stworzenia lepszych warunków zdrowego rozwoju europejskich gospodarek. Aby to osiągnąć niezbędne jest radykalne zwrócenie się w kierunku uwzględnienia roweru jako pełnoprawnego środka transportu, biorąc pod uwagę wielowymiarowe korzyści z tego płynące.

Działania polityczne i akty prawne w obrębie Europy muszą być teraz skoncentrowane na wzmocnieniu tego obszaru. Rower został również uznany za kluczowy element spędzania wolnego czasu przez mieszkańców naszego kontynentu w sposób aktywny i wartościowy. Najistotniejszym elementem zachodzących zmian jest rower wspomagany elektrycznie, który w sposób spektakularny poszerza możliwości tego środka transportu i rekreacji, często tworząc zupełnie nowe przestrzenie jeszcze niespenetrowane przez nikogo.

Rower wspomagany elektrycznie pozwala na przyjemne pokonanie nawet dystansu kilkudziesięciu kilometrów. Pomaga w sprawnym i wygodnym załatwieniu wielu spraw bez uciążliwości, które nękają zmotoryzowanych. Możliwości obcowania z otoczeniem i naturą, które dla szerokiego grona wcześniej po prostu nie istniały. Polacy zauważyli ten trend i wyrażają potrzebę posiadania rowerów elektrycznych. W ostatnim badaniu „Użytkowanie rowerów elektrycznych oraz preferencje zakupowe” przeprowadzonym pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego aż 62% badanych uważa, że rower elektryczny poprawiłby ich samopoczucie i kondycję. 55% badanych deklaruje chęć korzystania z rowerów elektrycznych z uwagi na wzrost cen paliw, a 62% uważa, że posiadanie e-bike’a zmniejszyłoby częstotliwość podróży autem.

Goście hoteli i pensjonatów otrzymują perfekcyjny sposób do sprawnej komunikacji w trakcie swojego pobytu. Zyskują także mobilność podczas pobytu rekreacyjnego. Otwiera to zupełnie nowe przestrzenie poznawania otoczenia i zwiedzania miejsc, których bez roweru wspomaganego nie byliby w stanie zobaczyć. Podczas jazdy na e-bike’u możliwe jest pokonanie większych odległości i przebycie trudniej dostępnych terenów. Dodatkowo, istnieje możliwość ograniczenia wspomagania elektrycznego, co pozwala doświadczyć większego wysiłku fizycznego.

Rower wspomagany elektrycznie zmienia rzeczywistość turystyki i rekreacji. Dla przykładu w Niemczech w 2022 roku 90% sprzedanych rowerów górskich (MTB) posiadało elektryczny system wspomagania. To, co dotychczas było zarezerwowane dla najbardziej wysportowanych osób i sportowców wyczynowych – teraz jest dostępne dla szerokiego grona. Wymagające szlaki, bardziej strome nachylenia oraz piękne krajobrazy dla wszystkich!

Dla branży hotelarskiej i turystycznej z pomocą przychodzi nowa usługa wprowadzona na rynek przez wrocławską Spółkę FRELIN, rozwijana pod marką FRENT.

Usługa oparta jest o kilkunastoletnie doświadczenie spółki w obszarze produkcji i sprzedaży rowerów elektrycznych, hulajnóg elektrycznych i wolnobieżnych pojazdów elektrycznych. Operatorzy hoteli i pensjonatów oraz zarządzający wypożyczalniami mogą wybrać najbardziej odpowiedni dla potrzeb i oczekiwań ich gości rower elektryczny, a także e-hulajnogę. Do wyboru jest aż kilkadziesiąt dostępnych marek, w tym rowery cargo. Nie ma potrzeby kupna sprzętu, bo wrocławska spółka umożliwia także ich wynajęcie w ramach świadczonej usługi.

W pakiecie z pojazdem zainteresowany podmiot otrzymuje intuicyjną aplikację do rezerwacji rowerów i ich wynajmu przez gościa hotelowego lub klienta oraz rozbudowany pakiet usług serwisowych wraz z fachowym doradztwem na każdym etapie. Do wsparcia świadczonych usług spółka wykorzystuje rozbudowane i fachowe zaplecze serwisowe. Oparte jest ono o własną sieć serwisów umiejscowioną w stacjonarnych sklepach ELECTOFUN prowadzonych przez spółkę oraz w zaawansowanym technologicznie serwisie centralnym z dużym zapleczem części zamiennych we Wrocławiu. Serwis jest także realizowany door-to-door. To wszystko daje rękojmię sprawności, bezpieczeństwa i rzetelności, co jest niezwykle ważne w zarządzaniu firmową flotą.

Czas otworzyć się na to, co daje rower elektryczny lub e-hulajnogę w działalności biznesowej. Nie opłaca się tego przegapić!


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *