Dwór Kaliszki na sprzedaż za 8,5 mln zł   TRANSAKCJE

Dwór Kaliszki na Mazurach koło Pisza, będący m.in. członkiem stowarzyszenia Heritage Hotels of Europe, został wystawiony na sprzedaż za cenę minimalną 8,5 mln zł

W jego skład wchodzą budynek dworu o powierzchni 1,4 tys. m kw. z 25 pokojami, dom o powierzchni 195 m kw. z trzema apartamentami, a także restauracja, herbaciarnia, sala kominkowa, sala balowa z bilardem, Old Manor Club – bar w zabytkowych piwnicach, gabinety SPA, sauna, basen zewnętrzny, kort tenisowy, park krajobrazowy, staw z wyspą. Dwór przyjmuje wyłącznie osoby dorosłe15+.

Dwór powstał w pierwszej połowie XIX w. Po II wojnie był siedzibą dyrekcji PGR, a następnie należał do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. W 2005 r. zrujnowaną nieruchomość wraz z trzyhektarowym parkiem kupili Iwona i Elwir Świętochowscy z Warszawy, związani z sektorem finansowym, którzy po czteroletnim remoncie generalnym pod nadzorem konserwatora zabytków otworzyli kompleks hotelowy.

Serwis Dwory i Pałace Pogranicza opisywał pokoje w Dworze Kaliszki: „Każdy w innym kolorze, ze ścianami pokrytymi włoskimi tapetami o oryginalnych wzorach. Podłogi wykonano z olejowanych desek, jak czyniono to niegdyś w bogatych dworach. Stanęły na nich we wszystkich pomieszczeniach stylowe meble. Z sufitów zwisają wykwintne żyrandole, na ścianach wiszą niebanalne obrazy. Niektóre pomieszczenia ogrzewają kominki, gdzieniegdzie tyka zabytkowy zegar”.

Agencja Frost International Real Estate, która zajmuje się sprzedażą obiekt opisuje pomysły na wykorzystanie obiektu przez nabywcę:

- kontynuacja działalności butikowego hotelu,

- przerobienie na bezobsługowe apartamenty,

- przerobienie na ekskluzywny dom spokojnej starości,

- przerobienie na ośrodek szkoleniowy,

- zmiana na prywatną rezydencję,

- stworzenie hodowli koni rasowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *