Aries – Hotelarską Marką Roku 2023   "HOTELARZ"

W rankingu 7 NAJ „Hotelarza” Hotelarską Marką Roku został po raz pierwszy polski brand – Aries, pod którym w tym roku otwarte zostały dwa obiekty, a powstają kolejne cztery.  

Aries to polska marka butikowych – choć niemałych – obiektów w górach, sprzedawanych w systemie condo, stworzona przez warszawskiego dewelopera nieruchomości komercyjnych Platan Group i zarządzana przez Platan Hotels & Resorts. Zadebiutowała w 2014 r. w Zakopanem 5-gwiazdkowym Aries Hotel & Spa z 98 pokojami, a w 2019 r. otwarty został 4-gwiazdkowy hotel w Wiśle z 89 pokojami. W tym roku jej portfolio powiększyło się ponad dwukrotnie, o blisko 250 pokoi i apartamentów. W grudniu otwarte zostały: Aries Hotel & SPA w Szczyrku ze 124 pokojami, aquaparkiem i największą strefą saun w Beskidach oraz pierwszy obiekt z linii aparthotelowej Aries Residence w Bukowinie Tatrzańskiej ze 117 apartamentami w kompleksie kilku niskich, połączonych ze sobą budynków wkomponowanych w podhalański krajobraz. Trwają już zaawansowane prace przy kolejnych obiektach: Aries Residence w Krynicy-Zdroju – kompleksie kilku budynków z 200 apartamentami, oraz Witkac Residence by Aries w Zakopanem w pobliżu Krupówek z 78 apartamentami, a także przy pierwszym obiekcie na Mazurach, w Mierkach k. Olsztynka nad jeziorem Pluszne – Lago Park Apartments by Aries z 77 apartamentami, restauracją, 11 gabinetami SPA i basenem. A w tym roku ogłoszone zostały plany kolejnej inwestycji – Aries Residence Karpacz z 72 apartamentami w standardzie 5-gwiazdkowym, strefą SPA & wellness z basenem, restauracją i częścią konferencyjną. Po ich otwarciu pod marką Aries działać będzie osiem obiektów z ok. 900 pokojami i apartamentami. To niewątpliwie najszybciej rozwijająca się polska marka hotelowa, a do tego w każdej ze swoich realizacji odwołująca się do tradycji i klimatu regionu, w którym otwierany jest obiekt.

MARKI ROKU

2022 – Hampton by Hilton

2021 – Mercure

2020 – ibis Styles

2019 – MGallery

2018 – Hampton by Hilton

2017 – Holiday Inn

2016 – ibis Styles

2015 – Hampton by Hilton

2014 –Hilton (DoubleTree/Garden Inn/Hampton)

2013 – Mercure


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *