Satoria Group kupiła hotel Hampton by Hilton Świnoujście   INWESTYCJE

Grupa Satoria Group, poprzez spółkę Sarapita Property 01, kupiła otwarty w 2012 roku, 104-pokojowy hotel Hampton by Hilton w Świnoujściu, należący wcześniej do będącego obecnie w restrukturyzacji i likwidacji PBG S.A. - ustalił "Hotelarz". Dzierżawcą i operatorem obiektu jest należąca do Satorii spółka VHM Hotel Management.

Hampton by Hilton Świnoujście

Świnoujski Hampton był pierwszym w Polsce hotelem otwartym pod tą należącą do Hiltona marką, a koszt jego budowy szacowano na 20 mln zł. Jego inwestorem była spółka PBG Erigo, należąca do Grupy Kapitałowej PBG, wówczas czołowej firmy budowlanej w naszym kraju. Grupa ta jeszcze w 2012 roku popadła w finansowe tarapaty, a tworzące ją podmioty złożyły wnioski o upadłość. W 2020 roku zarządcą w postępowaniu sanacyjnym PBG została kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A., która od początku dążyła do sprzedaży nadmorskiego hotelu.

Jak mówi "Hotelarzowi" prezes Satorii, Andrzej Wójcik, -Jest to już czwarty Hampton by Hilton w naszej Grupie. Nad transakcją pracowaliśmy dłuższy czas. Styczeń przyniósł finał. Obiekt przejęty jest już przez nowego operatora. Teraz czeka nas optymalizacja działalności operacyjnej hotelu oraz wkrótce planujemy nakłady na jego modernizację. Jak dodaje szef Satorii, -Celem jest zdecydowana poprawa pozycji hotelu na rynku, który ma w naszej ocenie duży potencjał rozwoju. 

Obiekt usytuowany jest w centrum miasta, przy jednej z głównych ulic handlowych, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej i promowej z ruchem wahadłowym do kąpieliska Ahlbeck oraz w bliskiej odległości od głównej trasy prowadzącej do portu miejskiego.

Hotel od 27 stycznia dzierżawiony i zarządzany jest przez VHM Hotel Management, spółkę-córkę Satoria Group. W portfolio spółki znajdują się obecnie Holiday Inn Dąbrowa Górnicza, hotele Hampton by Hilton w Gdańsku, Białymstoku i Olsztynie, a także planowane obiekty w Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim, Glar Conference & Spa w Wisełce koło Międzyzdrojów, Nickel Resort w Szklarskiej Porębie i Kołobrzegu-Grzybowie, a także Harmony Resort w Kołobrzegu.

To nie pierwsza duża transakcja Satorii w ostatnim czasie. Jak poinformował w październiku ubiegłego roku, podczas Forum Hotel Trends Poland&CEE Andrzej Wójcik, należąca do niego spółka kupiła również 174-pokojowy hotel Hamton by Hilton Gdańsk Old Town. Już wówczas informowaliśmy także, że Satoria negocjuje zakup Hamptona w Świnouściu. Pod koniec 2023 roku informowaliśmy zaś, że Satoria sprzedała za 48 mln zł działkę wraz z hotelem Felix na warszawskiej Pradze, gdzie nabywca, Grupa Unibep planuje budowę kompleksu mieszkalnego.

Więcej w najnowszym wydaniu "Hotelarza"


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *