HOTEL Z POMYSŁEM ROKU – Verte, Warsaw, Autograph Collection   "HOTELARZ"

W najnowszym wydaniu „Hotelarza” ogłaszamy wyniki konkursu na Hotel z Pomysłem Roku, wybrany przez 31-osobową kapitułę, składającą się z najlepszych ekspertów na rynku. A rywalizacja o tytuł Hotelu z Pomysłem Roku w XVII edycji naszego konkursu była niezwykle wyrównana i praktycznie do ostatniego głosu członka 31-osobowej kapituły, , ważyły się losy zwycięstwa. Na końcu ważyły się między trzema hotelami, które działają, lub wkrótce będę działać, pod jednym z trzech soft brandów sieci Marriott International. 

„Szykowna wizytówka stolicy”, „niezwykła rewitalizacja wyjątkowych budynków na mapie Warszawy, imponująca skala przedsięwzięcia”, „bezbłędne wykorzystanie kontekstu w przemyślanym i w każdym calu współczesnym obiekcie”, „luksusowy hotel, gdzie historyczne mury i architektura są w nadzwyczaj udanej symbiozie z nowoczesnymi wnętrzami, materiałami i wyposażeniem” – uzasadniali członkowie kapituły swoje głosy, które po zliczeniu zadecydowały o zwycięstwie warszawskiego Verte, Autograph Collection. Otwarty pod koniec 2022 r. w dwóch połączonych pałacach: Szaniawskich i Branickich przy Starówce był pierwszym w Polsce hotelem pod marką Autograph Collection.

Historia budynków sięga XVIII wieku, a odbudowane zostały po II wojnie. Po ich kupnie w połowie ubiegłej dekady firma Budizol przeprowadziła kilkuletni generalny remont, dzięki czemu teraz hotel stanowi unikatowy przykład renowacji i przywrócenia do życia historycznego budynku w sercu miasta. „Historyczny charakter wnętrz z lekkością wyeksponowany przez architektów. Elewacja wraz z elementami zachowana z detaliczną dbałością”, „W Warszawie mamy już trochę ciekawych hoteli, ale takiego jeszcze nie było”, „Oby więcej takich rewitalizacji historycznych budynków i ich wnętrz”, „najgłośniejsze otwarcie hotelowe w stolicy ostatnich kilkunastu miesięcy i długo wyczekiwane. Firma Budizol wie, jak tworzyć hotele z charakterem, obok których nie przejdzie się obojętnie”.

A kapituła konkursu na Hotel z Pomysłem to chyba najbardziej profesjonalne grono w branży wśród wszystkich konkursów hotelarskich w Polsce. Składa się z najlepszych architektów, projektantów wnętrz, project managerów inwestycji hotelowych, doradców, przedstawicieli organizacji branżowych, szefów polskich sieci oraz ekspertów z poszczególnych obszarów hotelarstwa (konferencje, SPA, nowe technologie, wyposażenie, media tradycyjne i społecznościowe).

Ideą konkursu Hotel z Pomysłem organizowanego przez „Hotelarza” od 2007 r. jest promowanie najciekawszych rozwiązań architektonicznych, designerskich i funkcjonalnych, inwestycji łączących najnowsze trendy w hotelarstwie ze specyfiką polskiego rynku. Głównym kryterium, jakim kierują się członkowie jury, jest POMYSŁ, jaki dany obiekt ma na siebie i swoją obecność na rynku hotelowym. Wskazują oni obiekty, które według ich interpretacji tego kryterium wyróżniają się na tle konkurencji pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, nowatorskich rozwiązań czy innowacyjnej oferty.

Dzięki zwycięstwu w XVII edycji konkursu na Hotel z Pomysłem Verte, Autograph Collection dołączył do elitarnego grona najlepszych polskich hoteli, które wygrywały wcześniejsze edycje, jak m.in. Saski, Curio Collection by Hilton w Krakowie, warszawskie NYX Hotel, Renaissance, Indigo Warszawa i Kraków, Hilton Gdańsk, Andel’s Łódź, Radisson Blu Resort Świnoujście, Cukrownia Żnin, Narvil, Krasicki, Arłamów.

Pełne wyniki konkursu wraz ze szczegółowymi uzasadnieniami członków kapituły swoich wyborów w najnowszym wydaniu „Hotelarza”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *